یافته محققان هلندی؛

سی تی اسكن باعث افزایش ریسك تومور مغزی می گردد

سی تی اسكن باعث افزایش ریسك تومور مغزی می گردد آرایش عروس: مطالعه جدید نشان داده است سی تی اسكن كه عموما در تصویربرداری های پزشكی استفاده می گردد ریسك تومورهای مغزی را بالا می برد.به گزارش آرایش عروس به نقل از مهر، استفاده از سی تی اسكن در طول دو دهه اخیر به شدت افزایش یافته است. درحالیكه این شیوه بسیار باعث افزایش توانایی های تشخیصی شده است، اما در آن، از دوز بالاتر اشعه نسبت به شیوه های تشخیصی دیگر استفاده می گردد. ازاینرو این میزان اشعه مورداستفاده، بویژه در كودكان، نگران كننده است چراكه بدخیمی های در رابطه با این اشعه ها در كودكان بیش از بزرگسالان است.
لوسمی (سرطان خون) و تومورهای مغزی از شایع ترین بدخیمی های ناشی از رادیواكتیویته در میان كودكان و افراد جوان هستند. از اینرو محققان به ارزیابی ریسك تومور مغزی و لوسمی در كودكان پس از قرارگیری در معرض اشعه ناشی از سی تی اسكن پرداختند.
محققان در این مطالعه، یك گروه از كودكان هلندی به تعداد ۱۶۸، ۳۹۴ نفر را كه بین سال های ۱۹۷۹ تا ۲۰۱۲ تحت سی تی اسكن قرار گرفته بودند مورد بررسی قرار دادند و به ارتباط آن با سرطان پی بردند.
نتایج نشان داد بروز سرطان ۱.۵ برابر بیش از حدانتظار است. خطر نسبی در مورد مبتلا شدن به تمام انواع تومورهای مغزی برای بالاترین میزان دوز اشعه بكارگرفته شده بین ۲ تا ۴ برابر افزایش یافته بود.

1397/04/30
14:41:42
5.0 / 5
4497
تگهای خبر: سرطان , محققان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۲
آرایش عروس
aroosmakeup.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آرایش عروس محفوظ است

آرایش عروس

آرایشگاه عروس