محققان می گویند؛

مصرف مكمل های دارویی تاثیری بر سلامت قلب ندارد

مصرف مكمل های دارویی تاثیری بر سلامت قلب ندارد آرایش عروس: نتایج یك مطالعه دیگر نشان داده است مصرف مكمل های ویتامین و مواد معدنی ریسك بیماری قلبی را كاهش نمی دهد.به گزارش آرایش عروس به نقل از مهر، این دفعه یافته ها مربوط به بررسی داده های ۱۸ مطالعه انجام شده بین سال های ۱۹۷۰ تا ۲۰۱۶ است. در هریك از این مطالعات به بررسی تاثیر مكمل های ویتامین و مواد معدنی بر سلامت قلب پرداخته شده بود.
بعد از بررسی بیش از ۲ میلیون شركت كننده به مدت میانگین ۱۲ سال، مطالعات به این نتیجه گیری واضح رسید: هیچ یك از آنها تاثیر نداشتند.
«جون سئوك كیم»، سرپرست تیم تحقیق از دانشگاه آلاباما، در این باره می گوید: «تنها مصرف مولتی ویتامین ها و مكمل های معدنی باعث بهبود سلامت قلب و عروق نمی گردد.»
به گفته محققان، این مكمل ها و مولتی ویتامین ها فقط به جبران كمبود برخی مواد مغذی در رژیم غذایی كمك می كنند، اما به معنای پیشگیری یا درمان بیماری ها نیستند.
در این مطالعه، محققان گزارش كردند پس از در نظر گرفتن سابقه سیگار كشیدن و تحرك فیزیكی، آنها هیچ مستندی مربوط به تاثیر مصرف مكمل های مولتی ویتامین یا مواد معدنی در كاهش ریسك مرگ ناشی از بیماری قلبی، تجربه سكته یا مرگ ناشی از سكته مشاهده نكردند.
به گفته تیم تحقیق، صنعت مكمل های دارویی، تجارتی پررونق است و پیش بینی می گردد تا سال ۲۰۲۴ ارزش آن به ۲۷۸ میلیارد دلار برسد.
كیم در این باره می افزاید: «امیدوارم نتایج مطالعه جدید، اعتیاد به مصرف مولتی ویتامین ها و مكمل های مواد معدنی را كم كند و مردم بر موضوعات حقیقی نظیر رژیم غذایی، ورزش و ترك سیگار تمركز بیشتری نمایند.»

1397/04/21
21:59:54
5.0 / 5
4491
تگهای خبر: بیمار , بیماری , دارو , سلامت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۲
آرایش عروس
aroosmakeup.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آرایش عروس محفوظ است

آرایش عروس

آرایشگاه عروس