رییس مركز ملی پاسخگویی و رسیدگی به شكایات مردمی حوزه سلامت خبر داد

ثبت۳۰۰۰ تماس در هر ۲۴ ساعت در سامانه ۱۹۰

ثبت۳۰۰۰ تماس در هر ۲۴ ساعت در سامانه ۱۹۰ آرایش عروس: رییس مركز ملی پاسخگویی و رسیدگی به شكایات مردمی حوزه سلامت(۱۹۰) اظهار داشت: به صورت میانگین در هر ۲۴ ساعت ۳۰۰۰ تماس به سامانه ۱۹۰ امور درمان داریم كه ۱۰ درصد این تماس ها شكایت و مابقی نظرات و پیشنهادات مردم است.به گزارش آرایش عروس به نقل از ایسنا، بشیر امیرنژاد در همایش استانی مدیران شبكه بهداشت و درمان، روسای بیمارستان ها و كارشناسان نظارت بر درمان و اعتباربخشی دانشگاه علوم پزشكی گیلان اضافه كرد: اغلب نارضایتی ها ناشی از بی اطلاعی تماس گیرندگان از قوانین است كه با توضیحات كارشناسان مركز ۱۹۰ توجیه و اقناع می شوند. بر همین اساس، شكایت ها بسیار كم و ناچیز هستند.

رییس مركز ملی پاسخگویی و رسیدگی به شكایات مردمی حوزه سلامت(۱۹۰) با بیان این كه سامانه ۱۹۰ در ۲۸ اسفند ۱۳۹۵ به صورت رسمی شروع به كار كرد، اظهار داشت: مركز تماس ۱۹۰ به صورت ۲۴ ساعته و شبانه روزی در تمام ایام هفته به صورت یكپارچه و متمركز برای دریافت و پاسخ به هر گونه سوال، درخواست، شكایت، اعلانات، انتقادات و پیشنهادات درباره خدمات حوزه سلامت آماده است.

وی اضافه كرد: هدف از طریق اندازی سامانه ۱۹۰، صیانت از حقوق گیرندگان و عرضه دهندگان خدمت، شفاف سازی، تكریم ارباب رجوع و پاسخ به انتظارات مردم در حوزه سلامت است.

رییس مركز ملی پاسخگویی و رسیدگی به شكایات مردمی حوزه سلامت خاطرنشان كرد: تماس های مردمی با سامانه ۱۹۰ تحلیل و پردازش می گردد. این سامانه به ما در نقاطی كه در آن از نظر نظارت ضعف داریم كمك می نماید تا عملكرد واحدهای درمانی را بسنجیم و در كارنامه اعتبارسنجی آنان لحاظ نماییم.

امیرنژاد تصریح كرد: شكایات قابل بررسی و پیگیری به دانشگاه های علوم پزشكی مربوطه ارجاع داده می شود و آن ها موظف می باشند، طبق آیین نامه و پروتكل های ابلاغی، ظرف مدت معینی به مبحث رسیدگی كنند.

بنابر اعلام وبدا، وی در انتها تصریح كرد: بخشی از شكایات مردم مانند عدم پذیرش یك بیمار در اورژانس مراكز درمانی، نیاز به پیگیری و مداخله فوری دارند، در نتیجه در بستر یك فرآیند، زمانی كه درخواستی ثبت می شود، فوریت آن توسط كارشناس محرز و در كمتر از یك ساعت پیگیری می گردد و نتیجه را از خود بیمار جویا می شویم.
1397/04/16
13:57:08
5.0 / 5
4847
تگهای خبر: بیمار , پزشك , پزشكی , سلامت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۴
آرایش عروس
aroosmakeup.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آرایش عروس محفوظ است

آرایش عروس

آرایشگاه عروس