فعالیت بیش از 70 شركت دانش بنیان در حوزه سلول های بنیادی

فعالیت بیش از 70 شركت دانش بنیان در حوزه سلول های بنیادی آرایش عروس: دبیر ستاد توسعه علوم و فناوری سلول های بنیادی اظهار داشت: بیش از 70 شركت دانش بنیان در زمینه سلول های بنیادی فعالیت دارند.


به گزارش آرایش عروس به نقل از ایسنا، امیرعلی حمیدیه در حاشیه نخستین جلسه سلول های بنیادی استان زنجان در جمع خبرنگاران با اشاره به اینكه در ابتدای امر شاید كسی باورش نمی شد كه در حوزه سلول های بنیادی بتوان شركت دانش بنیان تولید كرد و در این زمینه فعالیت داشت، اظهار داشت: تا چند سال پیش تعداد این شركت ها در كشور بسیار كم بود، اما هم اكنون تعداد شركت ها به بیش از 70 مورد رسیده است كه به صورت مستقیم در حوزه سلول های بنیادی و پزشكی بازساختی، چه در حوزه تجهیزات و چه در حوزه ساخت این سلول ها در حال فعالیت هستند و تلاش شده است چرخه كامل در این زمینه به وجود آید.
وی با اشاره به اینكه با تصویب آیین نامه هایی در حوزه غذا و دارو كشش به این سمت افزایش پیدا كرد، ادامه داد: تعداد این شركت ها همچنان در حال افزایش می باشد، اما نگاهی كه در پیش گرفته ایم این است كه به جای افزایش تعداد شركت ها، با قرار دادن شركت های كوچك در كنار هم، شركت های بزرگ تری را فعال كرده و مراكزی را بعنوان مراكز شتاب دهی تولید نماییم كه سرمایه گذاران و شركت های دانش بنیان را در كنار هم قرار دهیم.
دبیر ستاد توسعه علوم و فناوری سلول های بنیادی اضافه كرد: عمده مشكلات این شركت ها در مرحله اول این بود كه به سمت وام رفتند و این مورد برای این شركت های تازه تاسیس، مشكلات و استرس هایی را بوجود آورده و محقق را از مسیر اصلی خود خارج كرده و حاصل این كار درگیر كردن آنها با كارهای اداری و مالی بوده است.
وی با اشاره به اینكه علمی كه بتواند به سرانجام برسد، می تواند در حوزه اقتصاد اثرگذار باشد، خاطرنشان كرد: شركت های دانش بنیان هر كدام به تنهایی توانستند برای 20 نفر اشتغال زایی كنند.
حمیدیه تصریح كرد: بیشتر از 400 محصول چه در قالب ظرف كشت و چه در قالب سلول های بنیادی در این راستا تولید شده است كه 3 محصول توسط دو شركت دانش بنیان تولید شده و مجوز سازمان غذا و دارو را دریافت كرده اند؛ این در شرایطی است كه در آمریكا 18 محصول، اروپا 30 محصول، ژاپن 4 محصول و كره جنوبی 16 محصول تولید شده است و در این بین ایران هم جزو 10 كشور اولی است كه در این زمینه حرفی برای گفتن دارد.
وی اضافه كرد: بر مبنای رصدهایی كه توسط ستاد توسعه سلول های بنیادی می شود، دانشگاه علوم پزشكی زنجان و تحصیلات تكمیلی علوم پایه استان زنجان رشد خوبی در زمینه سلول های بنیادی داشته اند.
1397/04/12
21:12:49
5.0 / 5
4406
تگهای خبر: پزشك , پزشكی , دارو
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۴
آرایش عروس
aroosmakeup.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آرایش عروس محفوظ است

آرایش عروس

آرایشگاه عروس