در گفت وگو با ایسنا مطرح شد

شرایط اقتصادی بر خدمات بیمه سلامت موثر است؟

شرایط اقتصادی بر خدمات بیمه سلامت موثر است؟ آرایش عروس: مدیركل بیمه سلامت استان تهران تصریح كرد كه شرایط اقتصادی و نوسانات ارزی تاثیری بر خدمات این سازمان نداشته و هیچ كدام از این خدمات از ابتدای سال تابحال تغییری نكرده است.دكتر كوروش فرزین در گفت وگو با ایسنا، با تاكید بر اینكه هیچ كدام از خدمات بیمه سلامت از ابتدای سال تابحال تغییری نكرده است، اظهار داشت: تنها محدودیتی كه هم اكنون اتفاق افتاده كاهش پوشش بیمه ای داروهای بدون نسخه است كه این اقدام هم ناشی از شرایط اقتصادی نبوده است؛ سال قبل برنامه ای به هیئت دولت رفت كه همه آن پذیرفته نشد و شورای عالی بیمه از محل اختیارات خود بخشنامه ای در این زمینه ابلاغ نمود.

وی ادامه داد: وزارت بهداشت ابتدای سال پروتكلی برای تعدادی از داروهای گران قیمت و شیمی درمانی ابلاغ نمود. طبق این پروتكل وزارت بهداشت استفاده از این داروها را برای برخی بیماری ها محدود كرد. این اقدام هم ارتباطی با محدود كردن بسته خدمات ندارد و برای حفظ سلامت و صیانت از حقوق بیمه شدگان است. اگر داروهای گرانقیمت برای بیماری كه این دارو برایش تعریف نشده، استفاده شود، منابع كشور و بیماران صدمه می بینند.

مدیركل بیمه سلامت استان تهران اضافه كرد: این پروتكل ها به همه مراكز عرضه دهنده خدمت ابلاغ و مقرر شد داروها برای بیماری های خاصی مصرف شوند. یكی از الزامات خرید راهبردی این است كه بیمه ها بر مبنای پروتكل های مصوب، خرید خدمت كنند؛ برهمین اساس از ابتدای سال این پروتكل ها برای برخی خدمات تعریف شده است و جزئی از تكالیف سازمان های بیمه گر محسوب می شوند.

به گفته مدیركل بیمه سلامت استان تهران، تشكیل پرونده برای این داروها در سیستم تایید نسخ بیمه سلامت بر مبنای شرایط جدید انجام می گردد.

وی در ادامه با اشاره به وارداتی بودن بیشتر داروهای موردنظر این پروتكل، خاطرنشان كرد: این پروتكل به تمام مراكز دولتی و خصوصی ابلاغ گردیده است و بیمه ها هم باید در چارچوب این استانداردها فعالیت كنند. این مورد از قبل هم وجود داشته است و هیچ ارتباطی با وضعیت اقتصادی و دلار ندارد. هر سال شروط بیمه شدن داروها بر مبنای شرایط مختلف تغییر می كند. وزارت بهداشت هم اصرار دارد در حوزه سلامت هر چیزی در جای خود مصرف شود.

فرزین تصریح كرد: خدمات بیمه سلامت تابع شرایط اقتصادی و ارزی نیست. تعیین بسته های خدمات این سازمان با استفاده از مصوبه هیئت دولت و شورای عالی بیمه انجام می گردد و بیمه سلامت حق دست بردن در آن را ندارد. اگر جایی به نظر می آید خدمتی محدود شده یا مورد بازنگری قرار گرفته، در چارچوب مصوبات و ابلاغیه های مراجع قانونگذار بوده است.
1397/04/10
13:58:34
5.0 / 5
4789
تگهای خبر: بهداشت , بیمار , بیماری , بیمه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲
آرایش عروس
aroosmakeup.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آرایش عروس محفوظ است

آرایش عروس

آرایشگاه عروس