رئیس همایش داروسازی بالینی ایران عنوان كرد؛

خدمات داروسازان بالینی بیمه نیست

خدمات داروسازان بالینی بیمه نیست آرایش عروس: رئیس هجدهمین كنگره آسیایی داروسازی بالینی و نهمین همایش داروسازی بالینی ایران مشكل داروسازان بالینی كشورمان را عدم پوشش بیمه ای خدمات آنان عنوان نمود.به گزارش آرایش عروس به نقل از مهر، دكتر خیرالله غلامی در نشست خبری همایش داروسازی بالینی اظهار داشت: مشكل اساسی داروسازان بالینی ایران خدماتی است كه آنها عرضه می دهند اما بیمه آنها را تحت پوشش قرار نمی دهد.
وی همینطور با عنوان این مطلب كه بعضی از خدمات داروسازان بالینی هنوز از جانب وزارت بهداشت ارزش ریالی پیدا نكرده است، اضافه كرد: آنچه مسلم است هم اكنون داروسازان بالینی هیچ مشكلی در همكاری با پزشكان ندارند و فقط مشكل پیش رو پوشش بیمه ای این خدمات در كشور است.
غلامی با اشاره به فعالیت داروسازان بالینی در بیمارستان های آموزشی ادامه داد: هم اكنون ۶ داروساز بالینی در بیمارستان امام خمینی (ره)، ۵ داروساز بالینی در بیمارستان شریعتی، ۴ داروساز بالینی در بیمارستان سینا، یك داروساز در بیمارستان بهارلو و دو داروساز بالینی هم در مركز طبی كودكان مشغول عرضه خدمت به بیماران هستند.
به گفته غلامی، داروسازان بالینی بیشتر در بیمارستان های آموزشی تهران به كار گرفته می شوند كه قسمت عمده خدمات آنها شامل بررسی رژیم های دارویی و همینطور تداخلات دارویی برای بیماران است.
وی اضافه كرد: بررسی آنتی بیوتیك هایی كه بیماران مصرف می كنند از دیگر وظایف داروسازان بالینی است.
رئیس همایش داروسازان بالینی ایران در ارتباط با تعداد داروسازان بالینی در كشور اظهار داشت: هم اكنون حدود ۱۷۰ نفر فارغ التحصیل این رشته هستند كه با دانشجویان این رشته در حدود ۲۴۰ نفر داروساز بالینی می گردد.
استاد دانشگاه علوم پزشكی تهران تصریح كرد: نیاز كشور در حدود هزار و ۴۰۰ تا هزار و ۵۰۰ داروساز بالینی است كه پیش بینی می نماییم با عنایت به رشد تصاعدی پذیرش دانشجو تا ۱۰ سال آینده بتوانیم نیاز كشور به داروسازان بالینی را مرتفع نماییم.

1397/03/24
12:13:02
5.0 / 5
4389
تگهای خبر: بیمار , بیمه , پزشك , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۲
آرایش عروس
aroosmakeup.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آرایش عروس محفوظ است

آرایش عروس

آرایشگاه عروس