مدیركل دفتر بهبود تغذیه جامعه وزارت بهداشت:

مصرف لبنیات پرچرب مورد تایید وزارت بهداشت نیست

مصرف لبنیات پرچرب مورد تایید وزارت بهداشت نیست آرایش عروس: مدیركل دفتر بهبود تغذیه جامعه وزارت بهداشت اظهار داشت: مصرف لبنیات پرچرب مورد تایید وزارت بهداشت نیست. این وزارتخانه سفارش می كند مردم از شیر و لبنیات كم چرب یعنی كمتر از 2.5 درصد چربی استفاده كنند چون چربی محصولات لبنی سنتی، حیوانی است و سبب اضافه وزن، چاقی و مبتلا شدن به چربی خون و بیماری های قلبی عروقی می گردد ازاین رو مصرف آن سفارش نمی گردد.به گزارش آرایش عروس به نقل از ایسنا دكتر زهرا عبداللهی با اشاره به اینكه با مصرف محصولات لبنی سنتی و غیر پاستوریزه احتمال مبتلا شدن به تب مالت وجود دارد، اظهار داشت: مردم باید توجه نمایند كه لبنیات پاستوریزه و كم چرب استفاده كنند.

وی اضافه كرد: لبنیات سنتی غیر پاستوریزه مورد تایید وزارت بهداشت نیست و متاسفانه به دلیل مصرف این نوع لبنیات در دو سال اخیر با افزایش موارد تب مالت در كشور مواجه شده ایم.

عبداللهی با اشاره به اینكه سفارش وزارت بهداشت به مردم این است كه لبنیات سنتی غیر پاستوریزه و فله ای استفاده نكنند، اظهاركرد: مصرف این نوع لبنیات خطر مبتلا شدن به تب مالت را به همراه دارد. درواقع افزایش موارد تب مالت در كشور، ارتباط مستقیم با افزایش مصرف لبنیات فله ای و سنتی دارد.

مدیركل دفتر بهبود تغذیه جامعه وزارت بهداشت اضافه كرد: در مورد لبنیات پاستوریزه هم سفارش می گردد كه شیر و لبنیات پرچرب استفاده نشود و حتی اگر كارخانه ها محصولات لینی پاستوریزه پرچرب تولید كنند، سفارش وزارت بهداشت مصرف این نوع لبنیات نیست.

وی با اشاره به اینكه وزارت بهداشت در جهت ساماندهی بر لبنیات فروشی های سنتی نظارت دارد، اظهار داشت: به دلیل تمایل مردم به مصرف كالاهای سنتی و این باور كه لبنیات سنتی سالم تر است، تقاضا برای خرید این محصولات همچنان وجود دارد، درحالی كه مردم باید بدانند این محصولات ممكن است تب مالت تولید كند و از سویی بسیار پرچرب است و حتی گزارشاتی رسیده كه بعضی از آن ها در محصولات خود از پالم استفاده می نمایند.
1397/03/23
17:12:32
5.0 / 5
4827
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴
آرایش عروس
aroosmakeup.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آرایش عروس محفوظ است

آرایش عروس

آرایشگاه عروس