شعبه تعزیرات حكومتی ویژه رسیدگی به تخلفات تجهیزات پزشكی راه اندازی شد

شعبه تعزیرات حكومتی ویژه رسیدگی به تخلفات تجهیزات پزشكی راه اندازی شد آرایش عروس: شعبه تعزیرات حكومتی ویژه رسیدگی به تخلفات تجهیزات پزشكی در اداره كل تجهیزات پزشكی وزارت بهداشت با حضور مشاور وزیر و مدیركل تجهیزات پزشكی وزارت بهداشت و همینطور معاون رییس سازمان تعزیرات حكومتی و مدیركل تعزیرات حكومتی استان تهران راه اندازی شد.


به گزارش آرایش عروس به نقل از ایسنا، در این شعبه، یكی از قاضی های مجتمع ویژه رسیدگی به تخلفات قاچاق كالا و ارز، تخلفات دارو و درمان و امور بهداشتی تعزیرات حكومتی استان تهران به مدت دو روز در هفته حضور مییابد.

هدف از استقرار شعبه تعزیرات حكومتی ویژه رسیدگی به تخلفات تجهیزات پزشكی در اداره كل تجهیزات پزشكی وزارت بهداشت، رسیدگی سریع به پروندههای تخلف در این حوزه به دور از مكاتبات و رفت و آمدهای اداری است.

اهمیت نظارت بر تجهیزات و ملزومات پزشكی
به گزارش وبدا، دكتر رضا مسائلی - مشاور وزیر بهداشت و مدیركل تجهیزات و ملزومات پزشكی وزارت بهداشت در آیین افتتاح شعبه تعزیرات حكومتی ویژه رسیدگی به تخلفات تجهیزات پزشكی در اداره كل تجهیزات پزشكی، اظهار نمود: در حوزه تجهیزات پزشكی ۲۷۰ هزار قلم محصول وجود دارد؛ در حالیكه در حوزه دارو، ۲۰ هزار قلم دارو در كشور وجود دارد. ازاین رو وظیفه داریم كه بر روی این محصولات كه با جان مردم سر و كار دارند، نظارت ویژهای داشته باشیم.
وی ضمن تاكید بر تقویت همكاریهای بین بخشی وزارت بهداشت و سازمان تعزیرات حكومتی، خاطرنشان كرد: با عنایت به حجم، گستردگی و تنوع محصولات حوزه تجهیزات پزشكی، از جانب سازمان تعزیرات حكومتی پیشنهاد شد كه یك شعبه ویژه رسیدگی به این جرائم فعالیت داشته باشد كه مورد استقبال وزارت بهداشت قرار گرفت.
مدیر كل تجهیزات پزشكی وزارت بهداشت با اشاره به اینكه دولت، بخش خصوصی و حاكمیت باید با تدبیر از تحریم های ظالمانه با سربلندی عبور كنند، اضافه كرد: بخش خصوصی كشور در دوران تحریمهای گذشته امتحان خویش را در تامین تجهیزات و ملزومات پزشكی به خوبی پس داد و امیدواریم كه در این شرایط هم با همكاری بخش خصوصی و تامین كنندگان تجهیزات و ملزومات پزشكی، این مرحله را پشت سر بگذاریم.
مسائلی خاطرنشان كرد: بر مبنای گزارش های دانشگاه های علوم پزشكی كشور، در موارد محدودی شاهد مشكل در تامین تجهیزات پزشكی و گران فروشی این محصولات و سوء استفاده برخی فرصت طلبان بودیم و این موارد را به دقت در دانشگاه ها رصد می نماییم. ازاین رو تاسیس این شعبه از تعزیرات در اداره تجهیزات پزشكی را به فال نیك می گیریم تا با همكاری یكدیگر، با افرادی كه خارج از قانون به سلامت مردم صدمه میرسانند، برخورد نماییم.
وی در انتها خاطرنشان كرد: در دفتر تجهیزات پزشكی، هشت اداره تخصصی وجود دارد و شعبه ویژه رسیدگی به تخلفات تجهیزات پزشكی در اداره بازرسی و نظارت مستقر خواهد شد تا سرعت رسیدگی به پروندههای تخلفات به حداقل برسد.1397/03/20
23:29:27
5.0 / 5
4427
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۲
آرایش عروس
aroosmakeup.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آرایش عروس محفوظ است

آرایش عروس

آرایشگاه عروس