هنگام پیاده روی آدامس بجوید

هنگام پیاده روی آدامس بجوید آرایش عروس: جویدن آدامس هنگام راه رفتن برای سلامتی فوائدی به همراه دارد.به گزارش آرایش عروس به نقل از ایسنا، در تحقیقات بسیاری تاثیرات جویدن آدامس هنگام استراحت برای سلامتی مورد مطالعه قرار گرفته است. هر چند گروهی از محققان ژاپنی به صورت ویژه تاثیرات آدامس جویدن را هنگام ورزش كردن بررسی كردند.

یافته های بدست آمده نشان داد جویدن آدامس هنگام پیاده روی عملكرد جسمی و روان شناختی را بخصوص در مردان مسن و میانسال بهبود می دهد.

در این بررسی 46 زن و مرد 21 تا 69 ساله به صورت اتفاقی در دو گروه جداگانه جای گرفتند. از افراد گروه نخست درخواست شد برای مدت 15 دقیقه با سرعت طبیعی پیاده روی كرده و همزمان آدامس بجوند. همینطور افراد گروه دوم بدون جویدن آدامس در همین مدت زمان پیاده روی كردند.

محققان ضربان قلب شركت كنندگان در زمان استراحت و پیاده روی و مسافت راه رفته را اندازه گیری كردند. همینطور مجموع انرژی مصرفی هنگام پیاده روی محاسبه شد.

محققان دریافتند میانگین ضربان قلب هنگام پیاده روی در افراد گروه نخست بالاتر بوده است. همینطور مردان مسن و میانسال در گروه نخست نسبت به شركت كنندگان گروه كنترل تاثیرات مثبت بیشتری را دریافت كرده اند.

به گزارش مدیكال دیلی، محققان با اشاره به اینكه لازم است برای تعیین مكانیزم این تاثیر گذاری تحقیقات بیشتری صورت گیرد اظهار داشتند: جویدن آدامس به انطباق ریتم قلب و ریتم لوكوموتور (دستگاه ماهیچه ای اسكلتی) كمك می نماید. فرآیندی كه در بین افراد مسن نسبت به جوان ترها بیشتر دیده می گردد.
1397/03/05
14:02:45
5.0 / 5
4501
تگهای خبر: سلامت , محققان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۲
آرایش عروس
aroosmakeup.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آرایش عروس محفوظ است

آرایش عروس

آرایشگاه عروس