محققان انگلیسی هشدار می دهند؛

اختلال در ساعت بیولوژیكی بدن با مبتلا شدن به افسردگی مرتبط می باشد

اختلال در ساعت بیولوژیكی بدن با مبتلا شدن به افسردگی مرتبط می باشد آرایش عروس: مطالعه جدید محققان نشان داده است اختلال در ساعت بدن باعث بروز اختلالات رفتاری نظیر افسردگی می گردد.به گزارش آرایش عروس به نقل از مهر، یافته های این مطالعه كه شامل بیش از ۹۰ هزار شركت كننده بود نشان داده است كه اختلال در ساعت بدن با ریسك بالا مبتلا شدن به مشكلات روانی نظیر افسردگی و اختلال دوقطبی مرتبط می باشد.
ساعت هوشمند بدن در منطقه ای از مغز موسوم به هسته سوپراكیاسماتیك واقع شده است. برپایه روشنایی نور خورشید ساعت بدن درمی یابد كه چه زمانی از روز است. اما عواملی نظیر نور مصنوعی، شیفت های كاری شبانه، افزایش سن، برخی بیماری ها و سفر در مناطق زمانی مختلف باعث اختلال در این سیستم می شوند كه می تواند تاثیرات بدی بر بدن داشته باشد.
در این مطالعه كه از سال ۲۰۱۳ تا ۲۰۱۶ انجام شد از بیش از ۹۰ هزار شركت كننده خواسته شد تا شتاب سنجی را به دور كمرشان ببندند تا حركات شان در طول یك هفته اندازه گیری شود. بعلاوه، شركت كنندگان پرسشنامه سلامت هم در این زمینه تكمیل كردند.
محققان با استفاده از داده های این شتاب سنج مشخص كردند كه ایا فرد مبتلا به اختلال ریتم شبانه روزی است. اختلال در خواب، عدم حركت در طول روز یا هردو نشانه اختلال در ریتم شبانه روزی بود.
محققان دریافتند افراد مبتلا به اختلال بیشتر در ریتم شبانه روزی در مقایسه با دیگران دارای اختلال افسردگی حاد یا اختلال دوقطبی در طول عمرشان بودند.

1397/02/28
12:34:35
5.0 / 5
4303
تگهای خبر: محققان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۱
آرایش عروس
aroosmakeup.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آرایش عروس محفوظ است

آرایش عروس

آرایشگاه عروس