انتشار فهرستی از آزمایش های ضروری تشخیصی

انتشار فهرستی از آزمایش های ضروری تشخیصی آرایش عروس: سازمان جهانی بهداشت (WHO) فهرستی از آزمایش های ضروری تشخیصی برای بهبود روند تشخیص بیماری ها و درمان منتشر نمود.به گزارش آرایش عروس به نقل از ایسنا، امروزه، خیلی از افراد به علت عدم دسترسی به خدمات تشخیصی بیماری ها تحت آزمایش های لازم قرار نمی گیرند. همینطور خیلی از بیماری ها به اشتباه تشخیص داده می گردد. در نتیجه، خیلی از بیماران خدمات درمانی مورد نیاز خویش را دریافت نكرده یا ممكن است بیماری شان به اشتباه تشخیص داده شود.

به طور مثال، حدودا در سراسر جهان دیابت نوع دو در ۴۶ درصد افراد بزرگسال تشخیص داده نمی گردد كه سلامت آنان را به خطر انداخته و هزینه بالایی را به آنان تحمیل می كند. همینطور تشخیص دیر هنگام بیماری های عفونی از قبیل HIV و سل خطر گسترش این بیماری ها و درمان سخت تر آن ها را بالا می برد.

سازمان جهانی بهداشت برای رفع این شكاف، فهرستی از آزمایشات تشخیصی ضروری را منتشر نموده است. این آزمایش ها برای تشخیص متداول ترین بیماری ها مورد نیاز است.

"تدورس آدهانوم قبریسوس" دبیر كل سازمان جهانی بهداشت اظهار داشت: تشخیص دقیق نخستین گام جهت دریافت درمان صحیح و موثر است. نباید هیچ انسانی به علت نبود خدمات تشخیصی یا عدم در دسترس بودن آزمایشات دقیق فوت كند.

به گزارش سایت اطلاع رسانی سازمان جهانی بهداشت، این فهرست بر آزمایش های "برون تنی" (درون كشتگاهی) تمركز دارد كه شامل تست نمونه هایی همچون خون و ادرار است. این لیست شامل ۱۱۳ آزمایش است. ۵۸ تست برای تشخیص انواع گسترده ای از بیماری های رایج انجام می گردد و ۵۵ تست دیگر برای تشخیص و نظارت بر بیماری های مهم همچون HIV، سل، مالاریا و هپاتیت B و C طراحی شده است.
1397/02/27
13:30:32
5.0 / 5
4563
تگهای خبر: بهداشت , بیمار , بیماری , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۱
آرایش عروس
aroosmakeup.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آرایش عروس محفوظ است

آرایش عروس

آرایشگاه عروس