ابراز امیدواری وزیر بهداشت به برداشتن گامی جدید در پرونده الكترونیك سلامت

ابراز امیدواری وزیر بهداشت به برداشتن گامی جدید در پرونده الكترونیك سلامت آرایش عروس: وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشكی درباره فعالیت های حوزه فن آوری اطلاعات در حوزه درمان تأمین اجتماعی اظهار داشت: تأمین اجتماعی در بیمارستانهای خودش خوشبختانه موفق شده و این كار را دارد انجام می دهد و نیازی به دفترچه نیست.


به گزارش آرایش عروس به نقل از ایسنا و به نقل از اداره كل روابط عمومی سازمان تأمین اجتماعی، دكتر سیدحسن قاضی زاده هاشمی در برنامه تلویزیونی "نگاه یك" اظهار داشت: با استقرار پرونده الكترونیك سلامت اطلاعات مربوط به هزینه های سلامت شفاف می گردد و بیمه ها برای بعضی از آزمایشهای تكراری هزینه نخواهند داد.
وی پیشگیری از اسراف در هزینه های درمانی را نیازمند توسعه پرونده الكترونیك سلامت دانست و اظهار داشت: اسرافهایی در دریافت خدمات داریم. بعنوان مثال كسی كه دفترچه دارد می تواند در یك روز ۵ بار سی تی اسكن انجام دهد؛ ام آرآی بگیرد و به ۵ متخصص رجوع كند كه برای رفع این مشكل باید از سیستم فن آوری اطلاعات كمك بگیریم.
وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشكی از همكاری این وزارت خانه با وزارت ارتباطات و فن آوری اطلاعات برای پیشبرد پروژه پرونده الكترونیك سلامت اطلاع داد و اظهار داشت: ما بهترین های كشور را در اختیار گرفتیم اما این كارها زمان می برد ما ۴ سال است كه این كار را دنبال می نماییم و امیدواریم تا آخر شهریور مرحله جدیدی از پرونده الكترونیك سلامت را آغاز نماییم.
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشكی اجرای نظام ارجاع و پزشك خانواده را نیازمند فراهم شدن زمینه ها و ابزارهای مورد نیاز دانست و اظهار داشت: اینكه ترجمان كارهای دیگران را در كشور بدون فراهم كردن امكانات و ابزار مورد نیاز شاهد باشیم، شدنی نیست. اینها را سالها قبل ترجمه كرده ایم و حتی در قانون آورده ایم و بعد هم كارنامه ای رقم نخورده است.
هاشمی اضافه كرد: برای استقرار نظام ارجاع و پزشك خانواده نیاز به زیرساخت داریم. وقتی كه ۴ سال پیش كار را شروع كردیم ۴۵ درصد مراكز ما پزشك نداشتند، مفهوم اش این است كه ما باید ظرفیت تربیت پزشك و متخصص را افزایش دهیم؛ پرونده الكترونیك سلامت را درست نماییم و پوشش اینترنت را گسترده نماییم. باید بتوانیم سطح یك خدمت كه خانه بهداشت و بهورز است را تعریف نماییم، سطح ۲ را تعریف نماییم و كلینیك های مختلف بسازیم كه ما بالغ بر ۶۵۰۰ مطب ساختیم كه در قالب كلینیك های ویژه است. باید بتوانیم اورژانس ها را نوسازی و بازسازی نماییم.
وی ادامه داد: با اقدامات صورت گرفته به تدریج شرایط برای استقرار پزشك خانواده فراهم می گردد و در حاشیه شهر ها و شهرهای زیر ۱۰۰ هزار نفر این كار كامل شده است.1397/02/18
12:12:16
5.0 / 5
4559
تگهای خبر: بهداشت , پزشك , خانواده , سلامت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۴
آرایش عروس
aroosmakeup.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آرایش عروس محفوظ است

آرایش عروس

آرایشگاه عروس