هدیه سوسنگردی ها به وزیر بهداشت

هدیه سوسنگردی ها به وزیر بهداشت آرایش عروس: مشاور وزیر بهداشت با اشاره به بهره برداری از پروژه های جدید بهداشتی و درمانی در خوزستان، تصریح كرد: منطقه شادگان بسیار محروم است و به نظر می رسد گذر مسئولان كمتر به این منطقه افتاده است.


دكتر عباس زارع نژاد - مشاور وزیر بهداشت و رییس مركز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت بهداشت در گفت وگو با ایسنا، با اشاره به سفر وزیر بهداشت به استان خوزستان و افتتاح پروژه های بهداشتی و درمانی در این استان، اظهار داشت: در هر دوره سفر به خرمشهر و آبادان می توان رضایتمندی نسبی را در چهره مردم، در بیان امام جمعه، نمایندگان مجلس و مسئولان شهری دید؛ چراكه در هر دوره از این سفرها بخشی از زیرساخت های بهداشتی و درمانی منطقه تغییر می كند و بهبود می یابد.
وی ادامه داد: پروژه های زیادی در استان خوزستان در دست ساخت است كه در سال های آینده به بهره برداری می رسند. در مجموع می توان گفت با بهره برداری از این پروژه ها، آبادان و خرمشهر از نظر شاخص های بهداشتی و درمانی به حد استاندارد و قابل قبول می رسند.
زارع نژاد اضافه كرد: افتتاح كلینیك ویژه و هشت اتاق اختصاصی زایمان در بیمارستان حضرت ولیعصر (عج) خرمشهر، تولید ۱۰ اتاق اختصاصی زایمان در بیمارستان آبادان، توسعه بخش های اورژانس، اطفال، بلوك های زایمانی و راه اندازی ۸۰ تخت در بیمارستان طالقانی این شهر پروژه های افتتاح شده در این مناطق بوده اند.
وی همینطور با اشاره به سفر وزیر بهداشت به منطقه شادگان، افزود: این منطقه بسیار محروم است و به نظر می رسد گذر مسئولان كمتر به این منطقه می افتد. ساكنان این منطقه مطالبات انباشته ای در حوزه های مختلف دارند كه یكی از آنها بیكاری است؛ چراكه زیرساختی در این زمینه وجود ندارد.
وی با اشاره به اقدامات انجام شده در جهت ساماندهی زیرساخت های بهداشتی درمانی منطقه شادگان اظهار داشت: تمام بخش های بیمارستان این منطقه، بازسازی شده و تخصص های مختلف پزشكی در آن حضور دارند. امروز هم بخش های سی تی اسكن و كلینیك ویژه آن راه اندازی شد. در كنار مطالباتی كه در حوزه بهداشت و درمان وجود دارد و باید به تدریج رفع گردد، مردم مطالبات متفاوتی از وزیر بهداشت داشتند. به نظر می رسد مسئولان ملی و استانی باید در این منطقه حضور داشته باشند و از نزدیك با مشكلات مردم آشنا شده و در جهت رفع آنها اقدام نمایند.
رئیس مركز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت بهداشت همینطور افزود: هرچند اقداماتی در شادگان در حال انجام می باشد، اما این منطقه نیاز به توجه بیشتری دارد. بعنوان مثال تالاب بین المللی شادگان می تواند بعنوان زیرساختی در حوزه اشتغال مورد توجه قرار گیرد و به حل مشكل بیكاری كمك نماید. شادگان با وجود استعدادی كه برای رشد دارد، اما همچنان نیازمند توجه مضاعفی است.
زارع نژاد با اشاره به مشكلات منطقه دارخوین خاطرنشان كرد: مشابه مشكلات شادگان، در منطقه دارخوین هم وجود دارد. وزارت نفت در این منطقه زیرساخت هایی در حوزه استخراج نفت دارد. این وزارتخانه در ساخت مراكز بهداشتی و درمانی به وزارت بهداشت كمك كرده است، اما مردم انتظار دارند و می گویند با این حال میزان ثروت، چرا همچنان وضع معیشتی ما خوب نیست؟ مجموعه هایی كه در این منطقه فعالیت اقتصادی كلان دارند، می توانند به رفع مشكلات این منطقه كمك كنند. وزارت بهداشت از وزارت نفت و همینطور منطقه آزاد اروند به علت عمل به بخشی از تعهدات خود در زمینه بهداشت و درمان تشكر می كند، اما مردم هنوز منتظر رفع مشكل بیكاری در این منطقه هستند.
زارع نژاد با اشاره به افتتاح مركز خدمات جامع سلامت شبانه روزی شهری و روستایی در دارخوین، ادامه داد: در ادامه سفر وزیر بهداشت به خوزستان، در سوسنگرد هم پروژه بیمارستان شهدای نفت در دشت آزادگان افتتاح می گردد. پروژه های در حال ساخت به خصوص در استان خوزستان مشكلی برای تامین اعتبار ندارند. با این حال اجازه نمی دهیم پروژه های این استان متوقف شود و ان شاءالله در زمان مقرر به بهره برداری می رسند.
وی اضافه كرد: در ادامه سفر وزیر بهداشت به استان خوزستان، بیمارستان شهدای نفت در سوسنگرد با 128 تخت و بخشهای مختلف راه اندازی شد. این بیمارستان كه ساخت آن 16 سال طول كشیده، می تواند پاسخگوی نیاز های بهداشتی و درمانی منطقه باشد. وزیر بهداشت هم وعده داده است كه طی چند روز آینده گروهی را به مناطق سوسنگرد، دشت آزادگان و هویزه برای شناسایی نیاز های بهداشتی و درمانی، روانه میكند.
زارع نژاد خاطرنشان كرد: مطالبه اصلی مردم در این منطقه هم اشتغال است. با عنایت به این كه در هفته كارگرهستیم، وزارت كار می تواند تیمی برای بررسی زمینه های اشتغال بفرستد تا در صورت فراهم بودن شرایط، تسهیلاتی در این زمینه تولید كند تا بدین سان بتوان وضعیت بیكاری را در منطقه كنترل كرد.
در حاشیه افتتاح این پروژه ها، هموطنان سوسنگردی به رسم تشكر به وزیر لباس محلی هدیه دادند.
1397/02/09
23:13:42
5.0 / 5
5405
این مطلب را می پسندید؟
(2)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵
آرایش عروس
aroosmakeup.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آرایش عروس محفوظ است

آرایش عروس

آرایشگاه عروس