نگرانی های عروس خانم ها

نگرانی های عروس خانم ها آرایش عروس: عجیب نیست اگر روزهای قبل از جشن عروسی و نخستین روزهای وارد شدن به خانه مشترك، پرتنش‌ترین لحظات زندگی شما باشد. شمایی كه در همین چند روز، با دنیای مجردی و خانه پدری خداحافظی كرده‌اید و وارد چرخه روابط و مسئولیت‌هایی شده‌اید كه گاهی نگران‌كننده به نظر می‌رسند. اما نگران پیچیدگی این روزها نباشید. كافی است یك نفس عمیق كشیده و یك‌بار اتفاقاتی كه تاكنون افتاده و آنچه انتظار رخ دادنش را دارید را مرور نمایید.


اگر كنترل ذهن‌تان را به دست بیاورید، دیگر كنار آمدن با انتظارات سنتی خانواده‌ها و راضی كردن رویاهای مدرن خودتان كار پیچیده‌ای نیست. در ادامه این مطلب را به نقل از سیب سبز بخوانید.
 
اینقدر اضطراب نداشته باشید
مدت‌هاست كه برای درست برگزار شدن مراسم عروسی نقشه می‌كشید و هر روز كه به روز جشن نزدیك‌تر می‌شوید، ترس از اتفاق‌های ناخوانده اضطراب‌تان را بیشتر می‌كند. خود را سرزنش نكنید. كمی نگرانی، جزء جدا نشدنی این روزهاست. شما منتظر برگزار شدن یكی از مهم‌ترین مراسم‌ زندگی‌تان هستید و طبیعی است كه اشتیاق‌تان گاهی با دلشوره همراه شود. اما باید مراقب باشید كه گرفتار «خطاهای شناختی» نشوید. یكی از رایج‌ترین این خطاها در نوعروس‌ها، ذهن‌خوانی است.
یعنی دائم به این فكر كنید كه دیگران درمورد شما و مراسم‌تان چه فكری می‌كنند. از طرف دیگر، اگر فردی كمالگرا باشید، می‌خواهید مراسم به بهترین شكل اجرا شود و هر ایراد ساده‌ای شما را به‌شدت مضطرب می‌كند. بپذیرید و باور كنید همه چیز خوب پیش خواهد رفت و برای اطمینان بیشتر، برخی از كارها را به افراد باتجربه و كسانی كه موقعیت مشابهی را تجربه كرده‌اند، بسپارید. همه هندوانه‌ها را با یك دست برندارید، چراكه خستگی و ترس از ناتوانی، شما را نگران‌تر خواهد كرد. به خودتان بگویید كه امشب، با وجود تمام كاستی‌هایی كه ممكن است داشته باشد، زیباترین شب زندگی من خواهد بود و با وجود هر اتفاقی لبخند از لبانم محو نخواهد شد.
 
مسئولیت‌تان بیشتر نمی‌شود تقسیم می‌شود
كمی نگرانی به دلیل خداحافظی از یك مرحله زندگی و ورود به مرحله‌ای دیگر طبیعی است اما به یاد داشته باشید زندگی مشترك و ازدواج قرار نیست ما را از همه فعالیت‌های دوران مجردی دور كند، تنها پس از پذیرش مسئولیتی به‌نام ازدواج شكل برخی از فعالیت‌های دوران مجردی یا كمیت آنها دچار تغییراتی می‌شود. حق شما و همسرتان است كه بعد از ازدواج هم گاهی با دوستان‌تان تنها باشید و با حفظ اصول وفاداری و تعهد محدوده شخصی روابط‌تان را هم حفظ كنید. پیش از ازدواج می‌توانید این موضوع را با همسرتان در میان بگذارید و حتی با صحبت كردن در مورد آن، محدوده‌هایش را بیشتر مشخص كنید. یادتان نرود كه ازدواج به معنای افزایش طاقت‌فرسای مسئولیت‌ها نیست، بلكه این رابطه، به شما امكان تقسیم مسئولیت‌ها و به اشتراك گذاشتن نگرانی‌های‌تان را می‌دهد.
 
با خانواده همسرتان وارد جنگ نشوید
پیشگیری همیشه بهتر از درمان است. از یاد نبرید كه نگاه و باور زن و مرد در رابطه با موضوعی به نام «مراسم» بسیار متفاوت است و طبیعی است كه در موضوع مهمی چون «مراسم عروسی» همسرتان تنها تصمیم‌گیرنده نباشد و اطرافیانش هم حق اظهارنظر را به خود بدهند. آگاه باشید كه در این روزها احتمال اصطكاك بین شما زیاد است اما قرار نیست اختلاف سلیقه شما را از تیم بودن خارج كند. در این شرایط اگر احساس كنید شما و همسرتان یك تیم خوب و متحد هستید، تنش‌ها كمتر شده و مدیریت‌شان برای شما آسان‌تر خواهد شد. این اصل را فراموش نكنید؛ عروسی مراسمی است كه شما رسما كنار یكدیگر بودن و شادی ناشی از آن را با دیگران تقسیم می‌كنید، پس نه شادی این روز را از خود بگیرید و نه دیگران را از شاد بودن محروم كنید.
 
دوست ندارید جهازتان را نمایش دهید؟
از فامیل‌های خودتان گرفته تا آشنایان داماد، همه منتظر دیدن خانه شما هستند و روزهای قبل از عروسی، به شما برای دیدن چیدمان خانه‌تان اصرار می‌كنند. بعضی‌های‌شان می‌خواهند در كابینت‌ها را باز كنند و بعضی‌ها دوست دارند سر از كمد لباس‌های‌تان دربیاورند. برخی عروس‌ها هم می‌خواهند نتیجه زحمات خانواده‌شان را در این روزهای گرانی با اشتیاق به نمایش بگذارند و برخی دیگر اما موضوع را شخصی تلقی می‌كنند و میلی به اجرای این رسم قدیمی ندارند. اگر شما از دسته دوم هستید چطور باید با سیل تقاضای اطرافیان‌تان برخورد كنید؟
به شما پیشنهاد می‌كنیم در نخستین قدم، حساسیت خود را كم كنید. از یاد نبرید در شرایط زمانی ویژه‌ای قرار دارید. شاید نتوانید همه چیز را مدیریت كنید و با آسان گذشتن از برخی موارد، آرامش خود را در روزهای قبل از عروسی بیشتر كنید. اما اگر این موضوع جزء خط قرمزهای شماست و حاضر نیستید كسی را به طرف كمدهای‌تان راه دهید، تنها یك راه پیش‌رو دارید؛ برخورد قاطعانه! مراقب باشید كه كلام شما پرخاشگرانه و توهین‌آمیز نباشد و با آرامش به دیگران توضیح دهید كه میلی به این كار ندارید و بعد از سر و سامان گرفتن در خانه‌تان، از تك‌تك آنها برای دور هم بودن دعوت خواهید كرد.
 
نگرانید از شما برنجند؟
در روزهای قبل از مراسم بدون نگرانی و پرداختن زیاد به این موضوع، فقط یك‌بار آن را مرور كنید و برای هر چیزی كه ممكن است پیش بیاید خود را آماده كنید؛ «ممكن است یكی از اطرفیان همسرتان یا حتی خود شما به هر دلیلی برخورد مناسبی نداشته باشد.» قبل از روبه‌رو شدن با چنین تصویری، بپذیرید كه ما نمی‌توانیم دیگران را مجاب به رفتارهایی كنیم كه به نظر ما مناسب است یا بهتر بگویم ما نمی‌توانیم دیگران را كنترل كنیم اما می‌توانیم خود را مدیریت و كنترل كنیم. تجربه نشان داده كه رنجیدن از خانواده همسر، تنها دلیل بحث‌های روز عروسی نیست، بلكه منتقل كردن آنها به داماد و انتظار نشان دادن واكنش‌های هیجانی و برخورد با خانواده، یكی از بزرگ‌ترین دلایل بحث‌های روز عروسی است.
به یاد داشته باشید كه همسرتان مسئول رفتار خانواده‌اش نیست. بد نیست با هم یك قرارداد دو نفره را امضا كنید «هیچ كدام از ما برای اشتباهات اطرافیان‌مان مقصر نیستیم و نباید به دلیل نظر یا حرف‌های آنها، دیگری را سرزنش كنیم!» انتظار نداشته باشید همسرتان كسی كه شما را آزار داده را سرجایش بنشاند. یادتان نرود كه از این روز به بعد، یك طرف زندگی همسرتان شما هستید و یك طرف خانواده‌اش و فراموش نكنید كه خانواده او، با تمام اشتباهات‌شان، عزیزترین افراد زندگی‌اش هستند، پس از او انتظار نداشته باشید به دلیل شادی شما عزیزانش را برنجاند.
 
می‌خواهید تا یك ماه مهمان دیگران باشید؟
شاید بد نباشد یكی، دو روز بعد از عروسی-نه بیشتر- كمی استراحت كنید و با خانواده‌ها وقت بگذرانید. این ملاقات‌ها هم زحمت شما برای غذا درست كردن و رسیدگی به كارهای خانه را كم می‌كند و هم به اطرافیان‌تان كمك می‌كند كه با نبود شما در خانه پدری‌تان راحت‌تر كنار بیایند اما مراقب باشید كه روزهای استراحت شما طولانی نشود. بد نیست از همان ابتدا برای خود و دیگران روشن كنید كه زندگی مشترك و مستقلی دارید .
 
می‌خواهید تنش‌ها را كم كنید؟
در كنار هم بودن در این زمان خاص را باید مدیریت كنید؛ به این معنا كه هم كنار هم باشید و هم نباشید. باتوجه به استرسی كه هر كدام از شما دارید، مدام در كنار هم بودن‌تان می‌تواند زمینه‌ساز تنش و دعوا شود، بنابراین گاهی در كنار هم باشید و به خودتان و فرد مقابل‌تان حق دهید كه گاهی تنها باشد.
خودتان هم در لحظات تنهایی او، می‌توانید به كارهای شخصی‌تان بپردازید. در زمان‌هایی كه كنار یكدیگر هستید برای دادن انرژی مثبت به همسرتان تلاش كنید. یكی از بزرگ‌ترین اشتباهات زن و شوهرها در روزهای قبل از عروسی، تكرار حرف‌های دیگران و بحث در مورد آنهاست. در لحظات با هم بودن‌تان، پای دیگران را به میان نكشید و آرامش‌تان را قربانی نظرات متناقض اطرافیان نكنید.
 
نگرانید زیبا نشوید؟
زیبا نشدن در روز عروسی، یكی از نگرانی‌های همه عروس‌ها و البته موضوعی است كه باید خود را برای آن آماده كنید. اگر كسی كه قرار است ظاهر شما را آماده كند را با بررسی دقیق انتخاب كرده‌اید و به كارش اعتماد دارید، آرامش خود را حفظ كنید و با انرژی مثبت و اطمینان به نظر او منتظر پایان كار بنشینید.
یادتان نرود كه مدیریت ذهن، بیشتر از هر راهی می‌تواند شما را به نتیجه‌ای كه می‌خواهید، برساند. از سوی دیگر، بیشتر از آنچه در توان دارید از خود انتظار نداشته باشید و خود را با عروس‌های دیگر مقایسه نكنید.
1396/06/13
20:37:03
5.0 / 5
5732
این مطلب را می پسندید؟
(2)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۴
آرایش عروس
aroosmakeup.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آرایش عروس محفوظ است

آرایش عروس

آرایشگاه عروس