معاون وزیر بهداشت مطرح كرد

خطر شیوع وبا و سالك در مناطق زلزله زده كرمانشاه

خطر شیوع وبا و سالك در مناطق زلزله زده كرمانشاه آرایش عروس: معاون بهداشت وزیر بهداشت از خطر شیوع بیماری هایی همچون وبا و سالك در مناطق زلزله زده كرمانشاه ابراز نگرانی كرد و اظهار داشت: با وجود فاضلاب های منطقه و وضعیت اسكان مردم، خطر اپیدمی این دو بیماری جدی است.دكتر علیرضا رئیسی در گفت وگو با ایسنا با اشاره به آغاز فصل گرما و نگرانی از بروز برخی بیماری ها در مناطق زلزله زده كرمانشاه، اظهار نمود: دمای هوا در سرپل ذهاب در فصل گرما به بیش از ۴۰ درجه افزایش پیدا می كند؛ بنابراین از شیوع بیماری وبا و سالك در این منطاق بسیار نگران هستیم. البته اقدامات زیادی در این مناطق انجام شده است، اما با وجود فاضلاب های منطقه و وضعیت اسكان مردم، خطر اپیدمی وبا و سالك جدی است.

وی ادامه داد: ما در این شرایط، تیم های متعددی را به این مناطق اعزام كردیم. دانشگاه علوم پزشكی منطقه و وزارت بهداشت هم به صورت مرتب فعالیت می نمایند و اقداماتی مانند سم پاشی و آموزش های مداوم انجام می گردد. كارشناسان هم حضور دارند، اما خطر این دو بیماری جدی است.

معاون بهداشت وزارت بهداشت اضافه كرد: علاوه بر این دو بیماری باید احتمال عقرب گزیدگی و مارگزیدگی و همینطور سلامت و ایمنی آب را هم در نظر گرفت. این موارد بسیار اخطار دهنده هستند و باید به صورت جدی به آنها توجه كرد. همینطور باید تصریح كرد كه از دست وزارت بهداشت به تنهایی كاری بر نمی آید. ما می توانیم به مردم آموزش دهیم و سم پاشی نماییم، اما این موارد موقت است. باید مشكل فاضلاب و اسكان حل شود. كسی در این گرما نمی تواند در كانكس زندگی كند؛ در نتیجه مجبور است در چادر زندگی كند كه با این وجود احتمال عقرب گزیدگی و مارگزیدگی افزایش و ایمنی او كاسته می شود.

رئیسی در ادامه خاطرنشان كرد: اگر اپیدمی بیماری اتفاق افتد به بیمارستان ها فشار می آید؛ چراكه ظرفیت آنها به اندازه ای نیست كه بتوانیم این اپیدمی بزرگ را كنترل نماییم. ازاین رو استدعا می نماییم همه دست به كار شوند و این مورد را جدی بگیریم.

وی با اشاره به ادامه حضور كارشناسان سلامت روان و بهداشت محیط در كرمانشاه، اضافه كرد: از زمان وقوع زلزله، حضور نیروهای سلامت روان در این مناطق به مدت شش ماه پیش بینی شده و هم اكنون كارشناسان در این مناطق حضور دارند. به صورت مرتب هم تیم هایی اعزام می شوند. علاوه بر آن آمار بالایی از سم پاشی، كلرزنی و آموزش توسط نیروهای بهداشت محیط وجود دارد و با مسئولان هم جلسات برگزار می گردد. مسئولان استان هم در این زمینه همكاری می كنند، اما بهبود وضعیت عزم بزرگ تری می طلبد.

معاون بهداشت وزارت بهداشت همینطور افزود: همه افرادی كه در كرمانشاه بودند در برابر آنفلوانزا واكسینه شدند، بنابراین كمترین میزان موارد بستری به علت این بیماری در فصل سرد سال، در كرمانشاه صورت گرفت. به دنبال اقداماتی كه انجام شده و با وجود مشكلاتی كه در كرمانشاه وجود داشته، تا الان حتی یك مورد اپیدمی بیماری نداشته ایم. با این وجود اگر گرما هم به وضعیت فعلی اضافه شود، ممكن است مشكل از قدرت ما فراتر رود.
1397/01/22
14:30:52
5.0 / 5
4878
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳
آرایش عروس
aroosmakeup.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آرایش عروس محفوظ است

آرایش عروس

آرایشگاه عروس