۱۱۵ پروژه اورژانس پیش بیمارستانی افتتاح شد

زنان به اورژانس ۱۱۵ می آیند

زنان به اورژانس ۱۱۵ می آیند به گزارش آرایش عروس وزیر بهداشت از حضور تكنسین های زن در اورژانس در سال ۹۷ اطلاع داد و اظهار داشت: امروز ۱۱۵ پروژه اورژانس پیش بیمارستانی افتتاح گردید كه عمده آنها در مناطق كم برخوردار بوده است.


به گزارش آرایش عروس به نقل از ایسنا، دكتر سیدحسن هاشمی در مراسم افتتاح همزمان ۱۱۵ پروژه اورژانس پیش بیمارستانی اظهار داشت: امروز آقای دكتر كولیوند خبر خوشی را به ما داد كه در سال آینده شاهد حضور بانوان در اورژانس بعنوان تكنسین و با لباس اورژانس خواهیم بود و امیدوارم این مورد هر چه زودتر صورت گیرد.


وی با اشاره به اینكه اورژانس اكنون به یك سازمان تبدیل گشته است، اما هنوز در ابتدای راه قرار دارد، اظهار داشت: خوشحالیم كه مقرر است اقای دكتر كولیوند این سازمان را به منطقه اجرای خود برساند و از سایر بخش های وزارت بهداشت در این زمینه كمك بگیرد.


هاشمی با اشاره به خدمات زیاد اورژانس ها به مردم اظهار داشت: با فرا رسیدن تعطیلات نوروز مردم علاقه مندند كه خستگی یك ساله شان را به در كنند و شما در این مدت كمك حال شان باشید و امیدوارم خود مردم هم نكات ایمنی را رعایت كنند؛ به صورتی كه نه پرخوری كنند كه دچار بیماری شوند و اگر بیمار هستند به مناطق دورافتاده نروند. همینطور در زمان رانندگی مراقبت های لازم را انجام دهند. مردم باید مراقبت كنند كه حادثه پیش نیاید. هرچند كه خدمت رسانی نیروهای اورژانس در زمان حادثه بسیار موثر است، اما نمی تواند از فاجعه پیشگیری كند؛ ازاین رو آرزو می كنم در این ایام مردم مراقبت لازم را انجام دهند.

وزیر بهداشت با اشاره به اینكه امیدوارم امسال مردم از خدمات اورژانس راضی باشند، اظهار داشت: در عین حال آرزو می كنم كه خانواده های همه خدمت گذاران مردم همچون تكنسین های اورژانس تندرست باشند و خداوند به آنها صبر بیشتری دهد و همینطور آرزو می كنم در سال آینده بتوانیم با قوت و انگیزه بیشتری ماموریت هایمان را دنبال نماییم.

وی باتاكید بر ضرورت ارتقاء دانش و مهارت نیروهای اروژانس اظهار داشت: امیدوارم دكتر كولیوند با كمك گروه بین الملل تیم هایی را برای گذراندن مهارت های نوین در سایر نقاط دنیا اعزام كنند؛ چون كه این مورد در ارتقای خدمات اورژانس حائر اهمیت است. خوب است كه سلسله مراتبی را از نظر دانش و مهارت وسابقه در اورژانس تولید نماییم. امیدوارم این اقدامات عملی شود.

هاشمی با اشاره به اینكه یكی از وظایف ما عرضه آموزش به مردم است و باید پیشگیری را اساس كارمان قرار دهیم، اظهار داشت: یكی از اقداماتی كه آرزو دارم انجام دهیم و مشابه آن را در دنیا دیده ایم، این است كه با همكاری شهرداری ها و ادارات دولتی و خصوصی بتوان مراكز اداری و اماكن مسكونی را به تجهیزات اولیه اروژانس تجهیز كنیم؛ چون كه از آنجایی كه اغلب مرگ و میرهایمان به علت بروز سكته است افراد می توانند پیش از رسیدن اورژانس یك سری اقدامات اولیه را انجام دهند و فكر می كنم این كار شدنی است و البته طرح این مورد اعلام و پیشنهاد شده و امیدواریم مصوب شود.

هاشمی در حاشیه این مراسم با حضور در جمع خبرنگاران اظهار داشت: امروز همكاران اورژانس جمع شده اند و به اسم اورژانس ۱۱۵، ۱۱۵ پروژه را به صورت همزمان به بهره بردرای رساندند؛ چیزی كه سبب لذت مضاعف من شد این بود كه اغلب این پروژه ها در مناطق كم برخوردار مانند سیستان بلوچستان، زاهدان و... افتتاح شدند. همینطور پایگاه هوایی در كردستان و پایگاهی هم در بوشهر، اصفهان، فارس و... به بهره برداری رسیدند.

وی ادامه داد: در عین حال از یك سری بسته های آموزشی در این مراسم رونمایی شده و از سازمان اورژانس تشكر می كنم كه در حوزه آموزش و پیشگیری وارد شده است و مجموعه ای را برای آموزش به مردم در جهت عدم بروز حادثه فراهم كردند. طبیعی است كه باید آموزش ها را از خردسالی و سنین دبستان شروع نماییم و تا دبیرستان و به بعد ادامه دهیم تا تغییر رفتار تولید شود و بر این اساس اغلب بسته های رونمایی شده برای كودكان بود.

هاشمی با اشاره به همكاری آموزشی میان وزارت بهداشت و وزارت آموزش و پرورش اظهار داشت: با این همكاری ها بخشی از مباحث آموزشی حوزه وزارت بهداشت در كتب درسی و برنامه های فراغتی مدارس گنجانده شده است و مطمئنم با رابطه خوبی كه میان دو وزارتخانه وجود دارد، این همكاری ها تقویت می گردد. باید توجه كرد كه كار اصلی ما پیشگیری است و بهترین جمعیت هدف هم برای آموزش مسائل پیشگیرانه در آموزش و پرورش قرار دارند و می توانند در آینده به پیشگیری از بیماری ها و انجام مراقبت های ضروری كمك كنند. 

1396/12/21
15:03:46
5.0 / 5
5119
تگهای خبر: بهداشت , بیمار , بیماری , زنان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۱
آرایش عروس
aroosmakeup.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آرایش عروس محفوظ است

آرایش عروس

آرایشگاه عروس