محققان پی بردند؛

تاثیر سیستم ایمنی مادر بر رشد مغز كودك

تاثیر سیستم ایمنی مادر بر رشد مغز كودك آرایش عروس: طبق نتایج یك تحقیق جدید، اگر سیستم ایمنی یك زن در طول حاملگی فعال شود می تواند بر رشد مغز نوزادش تاثیر گذارد.به گزارش آرایش عروس به نقل از مهر، بعضی از محرك ها شامل عفونت، استرس، بیماری و آلرژی ها می توانند باعث فعال شدن سیستم ایمنی شوند. در صورت فعال شدن سیستم ایمنی، پروتئین ها بعنوان بخشی از واكنش التهابی آزاد می شوند.
مطالعه قبلی در حیوانات نشان داده است كه بعضی از این پروتئین ها می توانند بر جنین تاثیر گذارند. اما اطلاعات كمی در مورد این تاثیر بر روی انسان وجود دارد.
از همین رو محققان زنان جوان را در طول بارداری، زایمان و تا بزرگ شدن نوزاد تا زمان راه رفتن، مورد مطالعه قرار دادند.
آنها دریافتند عملكرد كوتاه مدت و بلندمدت مغز كودك ممكن است در طول سه ماهه سوم حاملگی تحت تاثیر فعالیت سیستم ایمنی مادرشان باشد.
این یافته ها شامل تغییراتی در ضربان قلب جنینی در نوزادان زنان حاملگی بود كه علائم التهاب را نشان دادند. با عنایت به رابطه بین ضربان قلب جنین و سیستم عصبی، محققان عنوان می كنند تغییرات ضربان قلب نشان داده است التهاب مادر حتی پیش از تولد نوزاد هم تاثیر می گذارد.
در چند هفته اول پس از تولد، اسكن مغز نوزاد مادرانی كه در طول حاملگی پروتئین های در رابطه با التهاب شان افزایش یافته بود، اختلالاتی را در ارتباط بین مناطق مختلف مغز كودك مشاهده نمودند.
سپس زمانیكه نوزاد ۱۴ ماهه بود، آزمایش ها تفاوت در مهارت های حركتی، رشد زبان و رفتار را در میان كودكان مادرانی كه سیستم ایمنی شان به خاطر التهاب فعال شده بود را نشان داد.
دكتر «بردلی پترسون»، سرپرست تیم تحقیق از بیمارستان لس آنجلس، در این باره می گوید: «این مطالعه نشان داده است كه نشانگرهای التهاب در خون مادر می تواند با تغییرات كوتاه مدت و بلندمدت مغز كودك ارتباط داشته باشد.»
محققان عنوان می كنند این یافته ها بسیار قابل توجه هستند، اما باید تحقیقات بیشتری برای فهم كامل نحوه تاثیر فعال سازی سیستم ایمنی مادر در طول حاملگی بر كودكش صورت گیرد.

1396/12/17
20:23:37
5.0 / 5
4554
تگهای خبر: بیمار , زنان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
آرایش عروس
aroosmakeup.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آرایش عروس محفوظ است

آرایش عروس

آرایشگاه عروس