رییس سازمان غذا و دارو اعلام كرد

واردات ۴ میلیارد دلاری روغن به كشور، ضرورت تدوین الگوی تغذیه ای سالم در وزارت بهداشت

واردات ۴ میلیارد دلاری روغن به كشور، ضرورت تدوین الگوی تغذیه ای سالم در وزارت بهداشت آرایش عروس: رئیس سازمان غذا و دارو از گردش مالی ۷۸ هزار میلیارد تومانی صنایع غذایی در كشور و واردات ۴ میلیارد دلاری روغن به كشور اطلاع داد.به گزارش آرایش عروس به نقل از ایسنا، دكتر غلامرضا اصغری در همایش بهبود تغذیه كاركنان كه بامداد امروز در وزارت بهداشت برگزار گردید با اشاره به وظیفه سازمان غذا و دارو برای نظارت بر بحث فراوری محصولات غذایی، اظهار داشت: هم اكنون ما بر صنایع غذایی نظارت داریم كه ۷۸ هزار میلیارد تومان گردش مالی دارد. پس از آن نظارت ما بر محصولات آرایشی با ۱۹ هزار میلیارد تومان، دارو با ۱۶ هزار میلیارد تومان، تجهیزات پزشكی با ۸۰۰۰ میلیارد تومان گردش مالی متمركز شده است. شكلات و شیرینی به تنهایی ۱۸ هزار میلیارد تومان در كشور گردش مالی دارد.

وی ادامه داد: بعضی از نظارت های ما مربوط به مواد غذایی وارداتی است. یكی از این محصولات روغن است؛ سالیانه چهار میلیارد دلار روغن به كشور وارد می گردد. این عدد بیشتر از داروهای وارداتی به میزان ۱.۲ میلیارد دلار است. علاوه بر آن چای با دو میلیارد دلار واردات و برنج با سه میلیارد دلار تحت نظارت ما قرار دارند. حجم بزرگی از تجارت بر این اساس شكل گرفته است.

رئیس سازمان غذا و دارو همینطور افزود: ۲۰ درصد از كاركنان ما به صورت آكادمیك و ۸۰ درصد در فضاهای بهداشتی و درمانی فعالیت می كنند؛ بنابراین باید برای همه این شرایط برنامه تغذیه ای متفاوتی در نظر گرفت. اما متاسفانه ما هم اكنون برنامه ای نداریم. دلیل آن هم كیفیت غذاهای بسیار چرب، شور و سرخ كرده ای است كه در بیمارستان ها، دانشگاه ها و همین ستاد وزارت بهداشت توزیع می گردد. اگر ما نتوانیم بعنوان وزارت بهداشت مدل غذایی سالمی عرضه دهیم؛ چه توقع دیگری می توان از وزارتخانه های دیگر داشت.

وی همینطور تصریح كرد: از ما پذیرفته نمی گردد كه برای سلامت كاركنان دولت نسخه بپیچیم، اما خودمان برنامه ای نداشته باشیم. سالم ترین غذاها باید در سلف های دانشجویی عرضه شود. ما باید الگویی در وزارت بهداشت داشته باشیم كه مورد پیروی سایر كاركنان قرار گیرد.
1396/12/09
14:03:34
5.0 / 5
4868
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲
آرایش عروس
aroosmakeup.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آرایش عروس محفوظ است

آرایش عروس

آرایشگاه عروس