معاون وزیر بهداشت مطرح كرد؛

برنامه پزشك خانواده در ۱۲ گام اجرا می گردد

برنامه پزشك خانواده در ۱۲ گام اجرا می گردد آرایش عروس: معاون بهداشت وزارت بهداشت، اظهار داشت: برای اجرای پزشك خانواده ۱۲ گام پیش بینی كرده ایم كه متناسب با زیرساخت ها و تخصیص های اعتباری، برنامه ها را پیش می بریم.به گزارش آرایش عروس به نقل از مهر، دكتر علیرضا رئیسی در حاشیه سومین كارگاه آموزشی معاونین بهداشت دانشگاه های علوم پزشكی كشور، اضافه كرد: در نخستین كارگاه، مبانی اجرای پزشك خانواده و نظام ارجاع مورد بررسی قرار گرفت و دومین كارگاه با حضور مدیران شبكه دانشگاه های علوم پزشكی كشور با هدف جمع آوری نظرات و بحث و تبادل نظر در مورد مدلهای فعلی اجرای پزشك خانواده برگزار گردید.
وی با اشاره به اینكه اجلاس امروز در جهت جمع بندی جلسات گذشته است، اضافه كرد: برای اجرای پزشك خانواده ۱۲ گام پیش بینی كرده ایم كه متناسب با زیر ساخت ها و تخصیص های اعتباری، برنامه ها را پیش می بریم.
رئیسی با تاكید بر اینكه این ۱۲ گام به نحوی طراحی شده است كه هر گام، تكمیل كننده گام بعدی باشد، به عبارتی دیگر، زیر ساخت گام بعدی باشد، اضافه كرد: در اجرای پزشك خانواده، یك مدل كه مدل كشوری است بیشتر وجود ندارد و مدل هایی كه در سطح كشور در حال اجرا هستند باید خودشان را با مدل كشوری تطبیق دهند و اگر انحرافی وجود دارد و یا نیاز به اصلاحی هست، آن را اصلاح و یا حذف كنند.
وی اضافه كرد: با اجرای این برنامه ها و نقشی كه معاونت درمان برای سطح دو و سه و تكمیل پرونده الكترونیك سلامت و اتصال سطوح یك تا سه آغاز كرده است، امید است در افق طراحی شده ما، بتوان مدل پزشك خانواده كشوری كه برگرفته از تجربیات خوب دنیا و نظرات متخصصین داخل كشور در این بخش است، اجرا شود.
معاون وزیر بهداشت در ادامه با اشاره به تكمیل و اصلاح سامانه های سلامت، اظهار داشت: تكمیل پرونده الكترونیك سلامت ایرانیان، اقدام بعدی است كه در حال بررسی و اجراست.
رئیسی بر ضرورت اصلاح نظام پرداخت تصریح كرد و اظهار داشت: این اصلاح، ضمن رعایت عدالت، می تواند با رفتار سازی خدماتی كه بصورت غیرفعال است به خدمات فعال تبدیل گردد.

به قول معاون وزیر بهداشت، بحث پایش و ارزیابی عرضه خدمات و كیفیت آنها مبحث دیگری است كه در این كارگاه مورد بررسی قرار میگیرد.

1396/12/06
13:45:56
5.0 / 5
4480
تگهای خبر: بهداشت , پزشك , خانواده
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۴
آرایش عروس
aroosmakeup.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آرایش عروس محفوظ است

آرایش عروس

آرایشگاه عروس