ذخیره مناسب شیرهای مخصوص بیماران PKU

ذخیره مناسب شیرهای مخصوص بیماران PKU به گزارش آرایش عروس، معاون اداره کل امور فراورده های طبیعی، سنتی و مکمل سازمان غذا و دارو اظهار داشت: سازمان غذا و دارو علاوه بر برنامه منظم تأمین شیرهای PKU، ذخایر مناسبی را برای این فراورده بوجود آورده و تابحال بحرانی در تأمین آن وجود نداشته است.


به گزارش آرایش عروس به نقل از ایسنا، بهادر صید محمدیان اظهار نمود: با عنایت به این که برنامه غذایی بیماران PKU باید بگونه ای باشد که پروتئین فنیل آلانین برای آنها به درستی تامین گردد، این پروتئین از راه شیرهای مخصوص PKU در دسترس بیماران قرار می گیرد.
وی ادامه داد: مدیریت مصرف شیر و غذای مخصوص بیمار یکی از اصلی ترین و مهم ترین بخش برنامه PKU وزرات بهداشت است و تحت هیچ شرایطی نباید گرفتار آسیب شود.
وی اظهار داشت: توزیع و تأمین این شیرها زیر نظر سازمان غذا و دارو با ثبت مشخصات بیمار در سامانه صورت گرفته و این فراورده مخصوص به دست مصرف کنندگان آن می رسد.
معاون اداره کل امور فراورده های طبیعی، سنتی و مکمل سازمان غذا و دارو در رابطه با چگونگی تأمین شیرهای مورد نیاز بیماران PKU، اظهار داشت: با وجود تحریم ها، سازمان غذا و دارو مسیرهای مختلف را برای تأمین این فراورده طی کرده و خوشبختانه تابحال مشکلی در تهیه و تأمین شیر این بیماران نداشته ایم.
وی خاطرنشان کرد: با توجه به این که شیرهای PKU وارداتی هستند، به منظور پیشگیری از بروز هرگونه کمبود احتمالی برپایه تمهیدات صورت گرفته ذخیره مناسبی از آن در نظر گرفته شده است.
منبع:

1403/04/19
14:59:50
5.0 / 5
80
تگهای خبر: بهداشت , بیمار , دارو , سازمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
آرایش عروس
aroosmakeup.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آرایش عروس محفوظ است

آرایش عروس

آرایشگاه عروس