مطالعات نشان می دهند؛

بزرگسالان مبتلا به اختلال بیش فعالی در معرض افزایش ریسک زوال عقل

بزرگسالان مبتلا به اختلال بیش فعالی در معرض افزایش ریسک زوال عقل آرایش عروس: یک مطالعه جدید نشان میدهد بزرگسالان مبتلا به اختلال کمبود توجه/بیش فعالی حدودا سه برابر بیش از سایر بزرگسالان در معرض مبتلاشدن به زوال عقل هستند.به گزارش آرایش عروس به نقل از مهر به نقل از هلث دی نیوز، نتایج همین طور نشان میدهد که درمان با داروهای اختلال بیش فعالی ممکنست به کاهش خطر زوال عقل کمک نماید. هیچ افزایش واضحی از خطر زوال عقل در بین بیماران اختلال بیش فعالی که داروهای محرک روانی دریافت نمودند، مشاهده نشد.
«آبراهام رایچنبرگ»، محقق ارشد از دانشکده پزشکی ایکان در نیویورک، اظهار داشت: «تحقیقات محدودی در مورد این گروه وجود دارد و تعیین این که آیا این گروه در معرض خطر بیشتر زوال عقل هستند و آیا داروها و یا تغییر سبک زندگی می تواند بر خطر تأثیر بگذارد، مهمست تا آگاهی از این وضعیت افزایش یابد.»
او اظهار داشت: «اگر در بزرگسالی مبتلا به اختلال بیش فعالی هستید، نسبت به فردی که این اختلال را ندارد، با احتمال بیشتر زوال عقل روبرو هستید.»
رایچنبرگ اشاره کرد این که دقیقاً چرا بنظر می رسد اختلال بیش فعالی در بزرگسالی و زوال عقل با هم مرتبط هستند ناشناخته است.
وی اظهار داشت: «ممکن است تعدادی از علل ژنتیکی اختلال بیش فعالی و علل ژنتیکی زوال عقل یکسان باشند و بدین سبب مسیرهای ژنتیکی مشابهی برای هر دو اختلال وجود دارد.»
وی اشاره کرد: عوامل زیادی می توانند خطر زوال عقل را بالا برند. همچون آنها می توان به دیابت، فشار خون بالا و عدم فعالیت بدنی اشاره نمود. در حوزه این عوامل پرخطر، باید کوشش کرد که هم سلامت عمومی و هم سلامت شناختی خوب حفظ شود.»
برای این مطالعه، رایچنبرگ و تیمش داده هایی را در مورد بیش از ۱۰۹۰۰۰ شرکت کننده که میان سالهای ۱۹۳۳ تا ۱۹۵۲ متولد شده بودند و از سال ۲۰۰۳ تا ۲۰۲۰ تحت نظر بودند، جمع آوری کردند.
محققان دریافتند که بزرگسالان مبتلا به اختلال بیش فعالی بطور قابل توجهی در معرض خطر زوال عقل هستند.
در طول ۱۷ سال پیگیری، یافته ها نشان داد که زوال عقل در ۱۳ درصد از مبتلایان به اختلال بیش فعالی و در ۷ درصد از اشخاص دیگر بوجود آمد.
رایچنبرگ اظهار داشت: «بزرگسالان مبتلا به اختلال بیش فعالی بطور قابل توجهی در معرض خطر زوال عقل هستند. علایم کمبود توجه و بیش فعالی در سنین بالا را نباید نادیده گرفت و باید به پزشک مراجعه شود.»

1402/08/03
16:31:51
5.0 / 5
250
تگهای خبر: بدن , بیمار , پزشك , پزشكی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۱
آرایش عروس
aroosmakeup.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آرایش عروس محفوظ است

آرایش عروس

آرایشگاه عروس