گزارش محققان بریتانیایی؛

کاهش امید به زندگی با تشخیص دیابت نوع ۲ پیش از ۳۰ سالگی

کاهش امید به زندگی با تشخیص دیابت نوع ۲ پیش از ۳۰ سالگی به گزارش آرایش عروس، باآنکه دیابت نوع 2 در سنین بالاتر شایع تر است، اما افزایش زیادی در موارد شروع زودرس، که معمولا با چاقی همراه می باشد، وجود دارد.به گزارش آرایش عروس به نقل از مهر به نقل از مدیکال نیوز، یک مطالعه جدید نشان داده است که امید به زندگی افرادی که تا سن ۳۰ سالگی مبتلا به دیابت تشخیص داده می شوند ۱۴ سال کمتر از افراد بدون دیابت است.
دیابت نوع ۲ یک بیماری مزمن است که زمانی ایجاد می شود که یا تولید انسولین کافی- هورمونی که قند خون را کنترل می کند- متوقف می شود یا بدن به آن پاسخ نمی دهد.
انسولین گلوکز تولید شده از هضم غذا را از خون به سلول ها منتقل می کند تا بتوان از آن استفاده نمود. مقاومت به انسولین، زمانی که سلول ها به انسولین پاسخ نمی دهند، می تواند منجر به پیش دیابت و دیابت نوع ۲ شود.
در گذشته تصور می شد دیابت نوع ۲ فقط در افراد مسن ایجاد می شود و هنوز هم در سنین ۵۰ سال و بالاتر شایع تر است. با این وجود، موارد در افراد جوان درحال افزایش است. عوامل خطر عبارتند از چاقی، سبک زندگی بی تحرک، بستگان نزدیک مبتلا به دیابت نوع ۲، و این که از یک گروه اجتماعی-اقتصادی کمتر مرفه باشند.
یافته های جدید نشان میدهد که تشخیص دیابت نوع ۲، امید به زندگی را بطور متوسط ۶ سال کم می کند. با این وجود، اگر این تشخیص در سن ۳۰ سالگی باشد، امید به زندگی ۱۴ سال کاهش پیدا می کند.
در مطالعه ای با بهره گیری از داده های دو منبع بزرگ در بریتانیا، پژوهشگران ارتباط بین سن تشخیص دیابت و امید به زندگی را بررسی کردند.
آنها دریافتند که به ازای هر دهه زودتر تشخیص دیابت نوع ۲، امید به زندگی ۳ تا ۴ سال کاهش پیدا می کند.
اگر دیابت به خوبی مدیریت نشود، می تواند منجر به عوارض مختلفی مانند نارسایی کلیه، بیماریهای قلبی و قطع عضو شود که هر کدام از آنها امید به زندگی را کم می کنند.
یکی از نویسندگان مطالعه، پروفسور «نوید ستار» از مؤسسه علوم قلبی و عروقی و پزشکی دانشگاه گلاسکو، اظهار داشت: «یافته های ما از این ایده حمایت می کند که هر چه یک فرد جوان تر به دیابت نوع ۲ مبتلا شود، لطمه بیشتری خواهد داشت. بدن بیش از متابولیسم مختل خود لطمه می بیند.»
با این حال، وی اشاره کرد: «اما یافته ها همین طور نشان می دهند که تشخیص سریع دیابت با غربالگری و بدنبال آن مدیریت شدید گلوکز می تواند به جلوگیری از عوارض طولانی مدت این بیماری کمک نماید.»

1402/07/21
15:25:22
5.0 / 5
300
تگهای خبر: بدن , بیمار , بیماری , پزشك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۴
آرایش عروس
aroosmakeup.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آرایش عروس محفوظ است

آرایش عروس

آرایشگاه عروس