محققان دریافتند؛

ورزش سلامت قلب فضانوردان را در پروازهای طولانی حفظ می کند

ورزش سلامت قلب فضانوردان را در پروازهای طولانی حفظ می کند آرایش عروس: تحقیقات جدید نشان میدهد که رژیم های ورزشی گسترده فضانوردان را سالم نگه می دارد و از قلب آنها در طول ماموریت های فضایی طولانی محافظت می کند.به گزارش آرایش عروس به نقل از مهر به نقل از هلث دی نیوز، مطالعه پژوهشگران مرکز پزشکی دانشگاه تکزاس، از دست دادن توده عضلانی قلب و از دست دادن عملکرد در بطن های قلب را در طول پروازهایی که می توانند تا شش ماه ادامه دهند، نشان نداد.
این یافته ها می تواند پیامدهایی برای درمان بیماری هایی داشته باشد که گرانش در آنها نقش دارد. آنها همین طور می توانند در برنامه ریزی ماموریت های طولانی تر مانند مریخ کمک کنند.
دکتر «بنجامین لوین»، نویسنده ارشد این مطالعه، اظهار داشت: «مطالعه ما نشان میدهد که بطور قابل توجهی، کاری که ما در فضا برای حفظ عملکرد قلب و مورفولوژی انجام می دهیم بسیار مؤثر است.»
مشخص شده است که وقتی فضانوردان به زمین بازمی گردند، به طور معمول کاهش شدید فشار خون را تجربه می کنند. یک علت مهم آن، بازسازی است که قلب به سبب شرایط ریزگرانشی فضا تجربه می کند.
در فضا، بدن فضانوردان مجبور نیست با اثرات گرانش روبرو شود. یعنی بدن به سختی کار نمی نماید. پژوهشگران توضیح دادند که این وضعیت شبیه چیزی است که فرد در هنگام استراحت در رختخواب تجربه می کند.
توده عضله قلب در فضا بطور متوسط ۱ درصد در هفته کاهش پیدا می کند و حجم خونی که قلب در خود نگه می دارد نیز کاهش پیدا می کند.
مشخص نبود که آیا دو ساعت تمرین ورزشی که فضانوردان در ایستگاه فضایی بین المللی (ISS) انجام می دهند می تواند با این زمان طولانی در گرانش صفر روبرو شود یا خیر. برنامه های ورزشی فضانوردی شامل تمرینات قدرتی و فعالیت هوازی بود.
بنابراین، پژوهشگران این مساله را در داده های ۱۳ فضانوردی که میان سالهای ۲۰۰۹ تا ۲۰۱۳ در ایستگاه فضایی ماموریت داشتند، مورد مطالعه قرار دادند. ماموریت ها بطور متوسط ۱۵۵ روز به طول انجامید.
داده ها شامل اندازه گیری فشار خون، مقدار خون پمپاژ شده در هر ضربان و جریان خون در دقیقه قبل، در طول و پس از هر ماموریت فضانورد بود.
اسکن MRI قلب برای ارزیابی آناتومی قلب حدود دو ماه پیش از پرواز فضایی و سپس باردیگر سه روز بعد از بازگشت فضانوردان به زمین مورد استفاده قرار گرفت. سه هفته بعد باردیگر اسکن انجام شد.
محققان دریافتند که فشار خون فضانوردان در طول پروازهای فضایی نسبت به زمین به میزان قابل توجهی کم شده است. قلب آنها حدود ۱۲ درصد کمتر کار می کرد.
اما هر دو بطن چپ و راست هیچ کاهشی در توده عضلانی نشان ندادند و میزان خون پمپاژ شده از قلب ثابت بود.
محققان دریافتند فضانوردان ورزشی که در فضا انجام می دهند، می توانند قلب خودرا از خطرات ذاتی پروازهای فضایی، حتی در ماموریت های طولانی مدت، محافظت کنند.

1402/07/18
11:44:18
5.0 / 5
249
تگهای خبر: بدن , بیمار , بیماری , پزشك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۴
آرایش عروس
aroosmakeup.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آرایش عروس محفوظ است

آرایش عروس

آرایشگاه عروس