مدیر شبكه بهداشت و درمان تایباد اعلام كرد؛

تایباد در نوبت دوم سهمیه استخدامی وزارت بهداشت

تایباد در نوبت دوم سهمیه استخدامی وزارت بهداشت به گزارش آرایش عروس، مدیر شبکه بهداشت و درمان تایباد اظهار داشت: باوجود پیگیری یک ساله سهمیه استخدامی وزارت بهداشت در شهرستان تایباد در آزمون دوم اختصاص پیدا می کند و تایباد در آزمون پیش رو سهمیه ای ندارد.به گزارش آرایش عروس به نقل از مهر، حیدر احسانی ظهر دوشنبه در نشست خبری با اشاره به اینکه برخی کمبودها در عرصه بهداشت و درمان مثل کمبود برخی اقلام دارویی کشوری است و مخصوص یک ناحیه خاص نیست؛ اظهار داشت: درباب شیرخشک؛ داروخانه ها بخش خصوصی تحت نظارت شبکه بهداشت و درمان هستند و وقتی محصولی را وارد داروخانه می کنند باید سریعاً در قفسه چیده شود. از آنجا که حجم درخواست بالا است عملاً سهمیه سریع به فروش می رسد، از طرفی جرایم مالی وزارت بهداشت آنقدر سنگین است که برای داروخانه صرفه اقتصادی ندارد محصولی را در انبار نگهداری کند.
بیش از ۲۶ هزار زائر افغانستانی اربعین تحت مراقبت های سندرومیک قرار گرفتند
مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان تایباد درباب خدمات حوزه بهداشتی و درمانی در روزهای اربعین ۱۴۰۲ اظهار داشت: در عرصه خدمات سفر اربعین جلسات زیادی انجام شد و آماده استقبال از زوار شدیم. شبکه بهداشت و درمان در طول دوره ورود زوار ۲۶ هزار و ۷۰۵ زائر را تحت مراقبت های سندرومیک (مراقبت های بیماریهای واگیردار) و ۴ هزار و ۲۷۷ نفر نیز تحت مراقبت های درمانی متفرقه قرار داد. در همین دوره یک آمبولانس و دو تکنسین و همین طور پزشکانی از ارتش نیز در غرفه بهداشت و درمان ارائه ی خدمت کردند. البته ۱۱ بیمار نیز اعزام به بیمارستان شدند که درمان آنها سرپایی بود و همان روز مرخص شدند.
وی ضمن اشاره به نقش خیرین در توسعه زیرساخت های بهداشتی و درمانی شهرستان تایباد، اشاره کرد: امسال خیرین ریزه با تقبل ۶ میلیارد تومان اقدام به ایجاد مرکز خدمات جامع سلامت کردند و تلاش می نماییم با تکمیل پرسنل خدمات بهتری به مردم مشهدریزه ارائه دهیم. همین طور در جنب همین مرکز خیرین ریزه یک زمین به ارزش ۲ میلیارد تومان به مرکز جامع خدمات سلامت اهدا کردند و مقرر است تمام خدمات ما همچون اورژانس در یک مرکز جامع متمرکز شود.
احسانی افزود: زمانی که یک واحد توسعه می یابد، اعتبار مشخصی برای آن اختصاص پیدا می کند، ما در سال قبل با پول خیرین برخی مراکز روستایی را توسعه دادیم و این توسعه هنوز در وزارت بهداشت ثبت نشده است، مانند مرکز مشهدریزه که ما نتوانستیم تجهیزات و پرسنل آنرا تا کنون کامل نماییم تا بتواند به طور شبانه روزی فعالیت کند. البته ما این موارد را به وزارت بهداشت منتقل کردیم.
مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان تایباد افزود: شهرستان تایباد ۱۰ مرکز جامع خدمات سلامت باید داشته باشد که ۶ مرکز در این ۴ سال ساخته شد ولی کامل نیست. روند تکمیل آنها ۴ یا ۵ سال زمان می برد. در بیمارستان خاتم الانبیا (ص) نیز بخش دیالیز ما مربوط به سالهای گذشته است که با ۸ تخت شامل ۶ تخت مربوط به بیماران عادی و ۲ تخت جهت خدمت به بیماران خاص فعال است. این بخش با فعالیت ۱۶ ساعت باز هم نمی تواند پاسخگوی تمام بیماران باشد، بنابراین جهت ارتقای بخش دیالیز اقدام کردیم که ۷۵ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است و دانشگاه علوم پزشکی نیز قول ۴ دستگاه دیالیز به ارزش ۴ میلیارد تومان داده است.
وی اظهار داشت: برای سهمیه استخدامی در آزمون پیش رو طی یکسال چندبار مکاتبه کردیم، گفتند برای نوبت دوم مجوز سهمیه تایباد اختصاص پیدا می کند.
احسانی در پاسخ به انتقادات سهمیه صفر استخدامی وزارت بهداشت اظهار داشت: درباب استخدام نیروهای وزارت بهداشت در تایباد جمعه گذشته در خطبه های نماز جمعه و همین طور فضای مجازی صحبت شد، باید عنوان نماییم که امسال ۲ آزمون استخدامی داریم. این دفترچه آزمون برابر صحبت دوستان مرکز استان جهت بخش های توسعه ای بوده است مانند باخرز و خواف که برمبنای اطلاعات سال ۱۴۰۱ در پایتخت انجام شده است و دخل و تصرفی در این خصوص در دانشگاه و شهرستان انجام نشده است.
مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان تایباد افزود: حدودا از سال ۱۴۰۱ هر ماه یک مکاتبه جهت استخدام نیرو درخواست دادیم، به جز این موارد فرماندار تایباد نیز کمبودهای شهرستان را به استاندار خراسان رضوی انتقال داده است. در این آزمون از ۱۹ شبکه بهداشت و درمان تحت نظر دانشگاه علوم پزشکی مشهد حدود ۷ شبکه مجوز استخدامی داشته است، بنابراین آن چه به ما اعلام شده است مربوط به بخش های توسعه ای است.
وی اظهار داشت: در طول سه روز گذشته هم فرماندار و هم شبکه بهداشت و درمان مکاتباتی برای اصلاح موضوع انجام دادند و موضوع در دست پیگیری است با این وجود بغیر از برنامه استخدام تحت آزمون بیش از ۲۰ نیرو طی دو سال قبل جذب کردیم که یک رقم بی سابقه است.
احسانی ضمن اشاره به آماده سازی واحد رادیولوژی و سونوگرافی درمانگاه نبی اکرم (ص) اظهار داشت: درمانگاه نبی اکرم (ص) یک مرکز بخش خصوصی است که با تعرفه های دولتی فعالیت می کند و ما بدنبال رونق آن هستیم، برای اینکه بخش زیادی از مراجعات سرپایی را جذب می کند، این بخش جهت راه اندازی بخش رادیولوژی خود با نیروی انسانی تحت قرارداد ما می تواند وارد مذاکره شود، اما ما نمی توانیم نیرو را به اجبار جهت شیفت در این بخش مشغول به کار نماییم. از طرفی این مرکز هنوز مجوز رادیولوژی خودرا از سازمان انرژی اتمی را کسب نکرده است، با عنایت به اهمیت موضوع سلامت مردم این درمانگاه باید اول مجوز مربوطه را کسب کند.
مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان تایباد درباب کمبود متخصص گوش، حلق و بینی در تایباد اظهار داشت: در روال اداری ما موضوعی به نام سطح بندی داریم که در این فرآیند انواع تخصص ها تعریف می شود. بر طبق این سطح بندی است که رشته هایی مثل متخصص جراح مغز و اعصاب، پوست و گوش، حلق و بینی نداریم اما برای دوران کرونا هم فوق تخصص اعصاب کودکان و هم گوش و حلق و بینی را جذب کردیم. با اتمام طرح نیرو و به علت اتمام فوریت کرونا امکان جذب نیروی جدید وجود ندارد و البته تجهیزات این رشته ها را نیز نداریم.
وی در پاسخ به اعلام بیمارستان تایباد به عنوان واحد آلاینده محیط زیست اظهار داشت: این مساله که بیمارستان به عنوان واحد آلاینده معرفی شده است مربوط به چند ماه قبل است، ما در بیمارستان بدنبال استفاده مجدد از آب نیستیم، از طرفی این آب برای بخش کشاورزی نیز قابل استفاده نیست. آب جاری فعلی جهت بخش غیر مثمر نظیر تاغزارها است و از سویی طرح فاضلاب شهری نیز درحال شروع است و به صرفه نیست بخواهیم هزینه سنگین برای تصفیه آب انجام دهیم. آلایندگی بیمارستان برای ابتدای سال بود و ما با خرید تجهیزاتی به ارزش ۳۰۰ میلیون تومان آلایندگی را کاهش دادیم.


منبع:

1402/06/28
15:50:04
5.0 / 5
278
تگهای خبر: بدن , بهداشت , بیمار , بیماری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۴
آرایش عروس
aroosmakeup.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آرایش عروس محفوظ است

آرایش عروس

آرایشگاه عروس