شواهد جدید نشان می دهد؛

پارکینسون احیانا از روده آغاز می شود

پارکینسون احیانا از روده آغاز می شود به گزارش آرایش عروس، شواهد جدید بدست آمده از مطالعه موش ها از این نظریه حمایت می کند که بیماری پارکینسون می تواند از روده شروع شود.به گزارش آرایش عروس به نقل از مهر به نقل از مدیکال نیوز، محققان مرکز پزشکی دانشگاه کلمبیا ایروینگ در شهر نیویورک اخیراً مطالعه ای را بر روی موش ها انجام دادند تا ببینند آیا می توانند در رابطه با چگونگی ارتباط بیماری پارکینسون و تغییرات در روده اطلاعات بیشتری کسب کنند.
بیماری پارکینسون سبب تغییرات عصبی می شود که بر مهارت های حرکتی تاثیر می گذارد و در نهایت امکان دارد منجر به از دست دادن توانایی راه رفتن شود.
محققان معتقد بودند که یک پروتئین در رابطه با پارکینسون از راه روده، سال ها پیش از این که علایم بارز این بیماری مشخص شود، افراد را تحت تاثیر قرار می دهد.
در حالی که محققان می دانند که بیماری پارکینسون بر مغز تاثیر می گذارد، نمی دانند که آیا امکان دارد به جای اینکه بیماری از مغز منشأ گرفته باشد، از راه یک پاسخ سیستم ایمنی از روده شروع شود.
برخی از مطالعات ارتباط بین میکروبیوم روده و پارکینسون را نشان داده است. محققان دانشگاه کلمبیا حالا در یک مطالعه جدید، این بخش از تحقیقات را گسترش داده اند.
بیماری پارکینسون، نوعی اختلال حرکتی، می تواند سبب تحلیل سلول های عصبی شود. هنگامی که این اتفاق می افتد، افراد مبتلا به این بیماری امکان دارد گرفتار سفتی، لرزش، و سایر حرکات غیرقابل کنترل شوند.
پزشکان بعد از رد سایر دلایل فیزیولوژیکی علایم، بیماری را تشخیص می دهند.
قبل از تجربه مشکلات حرکتی، علایم دیگری وجود دارد که لزوماً با بیماری پارکینسون مرتبط نیستند.
بر اساس تحقیقات موجود، در این مرحله از بیماری، افراد امکان دارد بعضی از مشکلات زیر را تجربه کنند:
• اختلال رفتار خواب REM
• افسردگی
• اضطراب
• یبوست.
به گفته نویسندگان این مطالعه، خیلی از افرادی که به پارکینسون مبتلا می شوند، یبوست و سایر علایم گوارشی را تا ۲۰ سال پیش از بروز علایم حرکتی گزارش کرده اند.
نویسندگان گزارش می دهند: «یبوست تقریبا در ۷۰ درصد از بیماران مبتلا به پارکینسون دیده می شود.»
آلفا سینوکلئین، پروتئینی که در بدن یافت می شود، در افراد مبتلا به بیماری پارکینسون به اشتباه تاخورده می شود و این تا شدن نادرست به پیشرفت بیماری منجر می شود.
پروتئین تا شده اشتباهی که روی نورون های مغز ظاهر می شود را میتوان در روده هم یافت، که سبب شد محققان به این فکر کنند که آیا سیستم ایمنی در ایجاد بیماری نقش دارد یا خیر.
پروفسور «دیوید سولزر»، نویسنده این مطالعه، اظهار داشت: «خون بیماران پارکینسون اغلب حاوی سلول های ایمنی است که برای حمله به نورون ها آماده شده اند. اما معلوم نیست که آنها کجا و چه زمانی آماده می شوند.»
محققان موش ها را به مدت ۶ هفته تحت نظر گرفتند. آنها علاوه بر بررسی علایم ناراحتی معده، وزن موش ها را هم پیگیری کردند.
در انتهای دوره ۶ هفته ای نظارت بر موش ها، محققان سلول های عصبی روده موش ها را برای ارزیابی صدمه بررسی کردند.
۲۵ درصد از موش های دارای ژن انسانی بعد از تزریق آلفا سینوکلئین بیمار باقی ماندند. به قول محققان، این موش ها آغاز به کاهش وزن کردند که مابین ۲۲ تا ۲۴ روز بعد از تزریق صورت گرفت.
موش هایی که کاهش وزن داشتند تا روز ۲۹ باردیگر وزن خویش را به دست آوردند. با این وجود، محققان گفتند که این موش ها یبوست را تجربه کردند. دانشمندان متوجه این عارضه جانبی فقط در موش هایی با ژن انسانی شدند که کاهش وزن را هم تجربه کردند.
این امر سبب شد تا محققان به این نتیجه برسند که تزریق آلفا سینوکلئین همراه با ژن انسانی در موش ها، پتانسیل ایجاد مشکلات روده را دارد.
در حالی که این یافته ها دلیل دیگری برای باور این که پارکینسون امکان دارد از روده شروع شود نشان می دهد، دانشمندان هیچ تغییری در مغز موش ها مشاهده نکردند. آنها امیدوارند روزی این تحقیق را گسترش دهند.


منبع:

1402/06/22
08:12:18
5.0 / 5
320
تگهای خبر: بدن , بیمار , بیماری , پزشك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
آرایش عروس
aroosmakeup.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آرایش عروس محفوظ است

آرایش عروس

آرایشگاه عروس