رئیس شورای اطلاع رسانی دولت عنوان كرد

نقش خبرنگاران در جنگ نفس گیر روایت ها

نقش خبرنگاران در جنگ نفس گیر روایت ها به گزارش آرایش عروس، رییس شورای اطلاع رسانی دولت با تأکید بر این که ما در جنگ نفس گیر روایت ها هستیم، اظهار داشت: آزادسازی منابع بلوکه شده افتخار مهم نظام بود که برخی می خواهند آنرا کم نشان دهند و ما در یک جدال سنگین روایت سازی قرار داریم و زحمت آن عموما به دوش شما خبرنگاران است تا در این مصاف، هم آوردی نماییم.


به گزارش آرایش عروس به نقل از ایسنا، سپهر خلجی امروز در مراسم قدردانی از خبرنگاران حوزه سلامت، اظهار داشت: رسالت اصلی ما و آن چه که وظیفه ما در این شرایط است و باید به آن اهتمام داشته باشیم، ایجاد «امید» است که به دست شما و همکاران ما می تواند رقم بخورد.
وی ادامه داد: وقتی دولت را در شهریور ماه سال ۱۴۰۰ تحویل گرفتیم درگیر مرگ و میر کرونائی روزانه بالاتر از ۷۰۰ تا بودیم که این آمار رسمی بود و حتی آمار غیررسمی شاید بیش از این می بود. تقریباً هیچکدام از ما نبودیم که در اطرافیان خود این آثار کرونا و مرگ های تاسف بار را ندیده باشیم.
ایشان سپس اشاره کرد: آن زمان تورم در مرز ۶۰ درصد بود و توقف رشد تولید را شاهد بودیم و برخی شاخص ها منفی بودند. ما در دو سال قبل از این مراحل گذشتیم.
بگفته خلجی، مسئله نفوذ در جریان اصلی کشور یک مسئله اصلی بود، حتی نفوذ تا نزدیک ترین حلقه های مدیریتی کشور تسری یافته بود و ما از این موانع گذشتیم.
رییس شورای اطلاع رسانی دولت با اعلان اینکه بتازگی به لطف و مجاهدت عزیزان وزارت بهداشت، کادر درمان و... - دو یا سه هفته قبل بود که - پایان استفاده از ماسک هم اعلام شد، افزود: ما در شرایطی بودیم که حتی واکسن به ما نمی فروختند، ولی وقتی که به خودکفایی رسیدیم زمینه فروش واکسن شروع شد و ما کشور را از آن مرحله عبور دادیم و خودتان می دانید کشورهای سازنده فایزر و.... چه مرگ و میرهایی داشتند.
وی ادامه داد: کشور از شرایط سختی عبور کرد و یکی از توفیقات این روزهای ما هم آزاد کردن منابع بلوکه شده کشور در سایر کشورها بود که دولت قبل هم برای آن کوشش کرد ولی نتوانست اما امروز می بینید که تمام منابعی که در سرتاسر دنیا داشتیم با زحمات حوزه دیپلماسی گشایش شد و اتفاقات خوبی درحال رقم خوردن است و اینها نقاط امید است.
او با تأکید بر این که ما در جنگ نفس گیر روایت ها هستیم، اظهار داشت: این آزاد سازی منابع بلوکه شده افتخار مهم نظام بود که برخی می خواهند آنرا کم نشان دهند و ما در یک جدال سنگین روایت سازی قرار داریم و زحمت آن عموما به دوش شما خبرنگاران است تا در این مصاف هم آوردی نماییم. جنگ امروز ما واقعا یک جنگ ترکیبی با محوریت رسانه با تمرکز بر حوزه اقتصادیست و میدان آن افکار عمومی است. همه تلاش می کنند تا در راه افکار عمومی ورود کنند و کشور در معرض بمباران اخبار و عموما اخبار منفی قرار دارد.
رییس شورای اطلاع رسانی دولت در ادامه، حوزه سلامت را یکی از نقاط امیدآفرین برای انتشار اخبار معرفی نمود و اظهار داشت: اما سیاه نمایی و ناکارآمدنمایی به رغم این همه افتخارات به انجام می رسد.
خلجی اضافه کرد: تا چند روز دیگر افتتاح فاز ۱۱ پارس جنوبی را داریم و این یکی از افتخارات بزرگ صنعت نفت می باشد که برای نخستین بار در دنیا یک سکوی نفتی تقریباً بلااستفاده از یک جایی به جایی دیگر جابه جا شد و به لطف الهی در مراحل تست است و کار مهمی در صنعت نفت انجام شد که به دست جوانانی با معدل سنی عموما ۳۸ تا ۴۰ سال انجام شد.
وی در خاتمه اشاره کرد: اساس کار ما برمبنای ارتباطات و اطلاعات است. البته مشکلات هم داریم ولی کوشش برای امید دادن به این معنا نیست که مشکلات دیده نمی گردد، بلکه باید برای رفع آنها تلاش نماییم اما در عین حال باید بتوانیم جامعه را امیدوار نگه داریم.
منبع:

1402/05/22
07:56:47
5.0 / 5
217
تگهای خبر: اخبار , بهداشت , بینی , جامعه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۵
آرایش عروس
aroosmakeup.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آرایش عروس محفوظ است

آرایش عروس

آرایشگاه عروس