مطالعات نشان می دهد؛

سفرهای فضایی طولانی به مغز فضانوردان صدمه می رساند

سفرهای فضایی طولانی به مغز فضانوردان صدمه می رساند به گزارش آرایش عروس، تحقیقات جدید در مورد تاثیر سفرهای فضایی بر مغز اخطار می دهد؛ فضانوردانی که شش ماه یا بیشتر را در فضا می گذرانند باید زمان بین سفرهای خویش را تا سه سال بالا برند.به گزارش آرایش عروس به نقل از مهر به نقل از مدیسن نت، برای مطالعه این موضوع، محققان اسکن مغز ۳۰ فضانورد را که مغز آنها را قبل و پس از مأموریت نشان می داد، بررسی کردند.
تیم تحقیق شامل مأموریت هایی بود که دو هفته، شش ماه و یک سال کامل بودند. هشت نفر از فضانوردان در کوتاه ترین مأموریت ها، چهار نفر در طولانی ترین مأموریت ها و ۱۸ نفر باقی مانده به مدت شش ماه به فضا رفته بودند.
«راشل سیدلر»، نویسنده این مطالعه از دانشگاه فلوریدا، می گوید: «ما دریافتیم که هر چه افراد زمان بیشتری را در فضا می گذرانند، بطن های مغز آنها بزرگ تر می شود. خیلی از فضانوردان بیشتر از یک مرتبه به فضا سفر می کنند و مطالعه ما نشان داده است که حدود سه سال بین پروازها طول می کشد تا بطن ها به صورت کامل بهبود یابند.»
بطن ها، حفره هایی در مغز هستند که با مایع مغزی نخاعی پر شده اند. آنها سبب محافظت، تغذیه و حذف مواد زائد برای مغز می شوند.
در حالی که مایعات معمولا در سرتاسر بدن توزیع می شوند، بدون گرانش آن مایع به سمت بالا حرکت می کند. محققان توضیح دادند که این کار مغز را در داخل جمجمه بالاتر می برد و سبب انبساط بطن ها می شود.
سیدلر اظهار داشت: «این انبساط بطنی پایدارترین تغییری است که در نتیجه پرواز فضایی در مغز مشاهده می شود.»
او در نشریه خبری دانشگاه اظهار داشت: «ما هنوز قطعا نمی دانیم که پیامد بلندمدت این امر بر سلامتی و سلامت رفتاری مسافران فضایی چیست، ازاین رو اجازه دادن به مغز برای بازیابی ایده خوبی به نظر می آید.»
به گفته سیدلر، «این مطالعه می تواند بر تصمیم گیری های آینده در مورد سفر خدمه و برنامه ریزی مأموریت تاثیر بگذارد.»منبع:

1402/03/21
10:04:51
5.0 / 5
293
تگهای خبر: بدن , سفر , سلامت , محققان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳
آرایش عروس
aroosmakeup.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آرایش عروس محفوظ است

آرایش عروس

آرایشگاه عروس