هوای سرد صبحگاهی بر کاهش وزن چه افرادی تاثیر دارد؟

هوای سرد صبحگاهی بر کاهش وزن چه افرادی تاثیر دارد؟ آرایش عروس: خراسان رضوی قرار گرفتن در معرض دمای سرد صبحگاهی ممکنست به سوزاندن چربی در مردان کمک نماید.


به نقل از هلث، نتایج مطالعه جدید نشان می دهد، مردانی که مایل به کاهش وزن هستند می توانند برای دستیبابی به این هدف، بامداد ها در معرض دمای سرد صبحگاهی قرار بگیرند برای اینکه ممکنست به افزایش چربی سوزی در آنان کمک نماید.
پژوهشگران دریافتند، در صورتیکه مردان هنگام قرار گرفتن در معرض دمای سرد صبحگاهی نسبت به دمای هوا در عصر احتمال بیشتری دارد که چربی بسوزانند، این مساله در مورد زنان صادق نیست.
این مطالعه بر روی چگونگی قرار گرفتن در معرض سرمایی که موجب سوزاندن بافت چربی قهوه ای یا چربی قهوه ای برای تنظیم دما و سوزاندن کالری می شود، تمرکز کرد. چربی قهوه ای نوعی چربی در بدن است که به تنظیم دمای بدن کمک می نماید و دقیقا پیش از این که فرد در دمای سرد احساس لرز کند این چربی فعال می شود.
پژوهشگران همین طور بررسی کردند که آیا چربی سوزی از یک ریتم شبانه روزی پیروی می کند یا خیر همین طور چگونه این الگو در مردان و زنان متفاوت می باشد.
ماریت بون، یکی از پژوهشگران این تحقیق از مرکز پزشکی دانشگاه لیدن در هلند اظهار داشت: نتایج مطالعه ما نشان میدهد که زمان بهینه برای قرار گرفتن در معرض سرما در یک زمان خاص از چرخه ۲۴ ساعته بدن است.
همین طور ممکنست تفاوت جنسی در نحوه واکنش بدن به قرار گرفتن در معرض سرما باتوجه به افزایش متابولیسم در یک نقطه زمانی خاص وجود داشته باشد و بنظر می رسد که ارائه درمان هایی نظیر قرار گرفتن در معرض سرمای صبحگاهی ممکنست مفیدتر از عصر برای مردان باشد.
مقرر است که پژوهشگران این هفته، یافته های مطالعه خودرا در کنگره اروپایی چاقی (ECO) در دوبلین ایرلند ارائه نمایند.
در مطالعه اولیه که روی موش ها انجام شد، پژوهشگران دریافتند که فعالیت متابولیک چربی قهوه ای در طول روز در نوسان است. این فعالیت دقیقا پیش از بیدار شدن زمانی که بدن نیاز به افزایش دمای مرکزی خود دارد به اوج خود می رسد و در شب کاهش پیدا می کند.
پژوهشگران سپس ۲۴ شرکت کننده لاغر متشکل از مرد و زن که سن آنان بین ۱۸ تا ۳۱ سال بود را مورد ارزیابی قرار دادند. در طول ارزیابی، شرکت کنندگان روی تشک های پر از آب استراحت کردند و این تشک ها به تدریج خنک می شدند تا دمای آن به ۴۸ درجه فارنهایت برسد و یا زمانی که شرکت کنندگان احساس لرز می کردند، به مدت ۹۰ دقیقه در معرض سرمای پایدار قرار می گرفتند و در آن زمان انرژی مصرفی و دمای پوست آنان اندازه گیری شد.
پژوهشگران دریافتند که مردان در بامداد تفاوت های قابل توجهی در چربی سوزی داشتند در صورتیکه مصرف انرژی ناشی از سرما و دمای پوست بین بامداد و عصر در زنان تفاوت چندانی نداشت.
پژوهشگران براین باورند که این مطالعه نخستین گام مهم جهت بررسی تاثیرات ریتم شبانه روزی زمان قرار گرفتن در معرض سرما بر متابولیسم (چربی) بدن است. در همین حال، آنان در تلاش هستند تا بررسی نمایند که آیا قرار گرفتن مکرر در معرض سرمای صبحگاهی می تواند سلامت قلب و عروق را در مردان چاق بهبود بخشد یا خیر.
بون اضافه کرد: «حداقل موردی که یافته های ما نشان می دهد، این است که باید مداخلات در زمان های خاص هنگام هدف قرار دادن متابولیسم لیپید در نظر گرفته شود».
منبع:

1402/02/31
13:23:40
5.0 / 5
378
تگهای خبر: بدن , پزشك , پزشكی , چاقی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۲
آرایش عروس
aroosmakeup.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آرایش عروس محفوظ است

آرایش عروس

آرایشگاه عروس