رییس پژوهشگاه ابن سینا:

خدمات حفظ باروری مانند فریز تخمک، زیر پوشش بیمه قرار ندارند

خدمات حفظ باروری مانند فریز تخمک، زیر پوشش بیمه قرار ندارند به گزارش آرایش عروس، رئیس پژوهشگاه ابن سینا جهاد دانشگاهی با بیان اینکه خدمات حفظ باروری مثل فریز تخمک زیر پوشش بیمه طرح جوانی جمعیت قرار ندارند، اظهار داشت: زیر پوشش قرار گرفتن خدمات حفظ باروری می تواند پیگیری و درخواست شود.به گزارش آرایش عروس به نقل از ایسنا، بهترین سن فرزندآوری بین ۲۵ تا ۳۰ سال عنوان می شود، ولی به قول کارشناسان و صاحب نظران، در ایران ازدواج و فرزندآوری به علل مختلف عقب می افتد و افراد در سنین بالاتر مبادرت به ازدواج و فرزندآوری می کنند. بنابراین امکان دارد به علل مختلف افراد همچون کاهش کیفیت تخمک ها درگیر مشکل ناباروری شوند.

دکتر محمدرضا صادقی، رئیس پژوهشگاه ابن سینا جهاد دانشگاهی در گفتگو با ایسنا در پاسخ به این سؤال که آیا با عنایت به این شرایط، خدمات حفظ باروری مثل فریز تخمک و... مشمول بیمه می شوند یا تسهیلاتی برای حفظ باروری عرضه می شود؟ اظهار داشت: بخشی از خدمات حفظ باروری باید برای زنانی صورت گیرد که ازدواج نکرده اند و برنامه ای برای ازدواج ندارند و می خواهند تخمک خویش را برای آینده نگهداری کنند. در قانون جوانی جمعیت عنوان شده زوجی که سند رسمی ازدواج داشته باشند و در شناسنامه آنها فرزندی ذکر نشده باشد و یا فرزند دارند و گرفتار ناباروری ثانویه شده اند، زیر پوشش درمان ناباروری قرار می گیرند. بنابراین خدمات حفظ باروری زیر پوشش بیمه های طرح جوانی جمعیت قرار نمی گیرند.

رییس پژوهشگاه ابن سینا ضمن بیان اینکه زیر پوشش قرار گرفتن خدمات حفظ باروری می تواند پیگیری و درخواست شود، اظهار داشت: گاهی مسئولین و تصمیم گیران عنوان می کنند که این کار، یک مسیر فرعی ایجاد می کند؛ چونکه تمام تلاش نظام و سیستم، برنامه ریزی برای تسهیل ازدواج است. اعلام اینکه زنان می توانند تخمک های خویش را فریز کنند و نگران ازدواج نکردن نباشند، می تواند مسیر فرعی ایجاد نماید. ازاین رو شاید یک دغدغه ای که این خدمات را پوشش نمی دهند، این مورد باشد.

وی اظهار نمود: هم اکنون بخش عمومی خدمات حفظ باروری مثل دارو و اعمال جراحی پوشش داده شده و مورد حمایت بیمه ای قرار می گیرد؛ ولی بطور حتم فریز تخمک و هزینه ای که سالیان متمادی برای نگهداری از این تخمک پرداخت می شود، شامل پوشش بیمه ای نخواهد شد.منبع:

1402/02/31
11:14:19
5.0 / 5
132
تگهای خبر: ازدواج , بیمه , خدمات , دارو
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۵
آرایش عروس
aroosmakeup.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آرایش عروس محفوظ است

آرایش عروس

آرایشگاه عروس