معاون اجتماعی وزارت بهداشت مطرح كرد

نقش ۳وزارتخانه در كاهش حوادث و تلفات جاده ای، چرایی رخداد حادثه پلاسكو

نقش ۳وزارتخانه در كاهش حوادث و تلفات جاده ای، چرایی رخداد حادثه پلاسكو آرایش عروس: معاون اجتماعی وزارت بهداشت با اشاره به حوادث تلخی همچون حادثه سانچی، پلاسكو و برخورد قطار تبریز، از برگزاری اجلاس سالانه جوامع ایمن ایران با رویكرد پیشگیری از حوادث و سوانح و هم ارتقای عادلانه ایمنی شهروندان اطلاع داد.


به گزارش آرایش عروس به نقل از ایسنا، دكتر سید محمدهادی ایازی تصریح كرد: در این همایش به دنبال افزایش مشاركت مردم در ایمنی خودشان هستیم كه امری بسیار مهم است. بعنوان نمونه در مبحث زلزله، مردم باید منزل و محیط كار خویش را به گونه ای بسازند كه در مقابل زلزله های با قدرت تخریب بالا، از استقامت كافی برخوردار باشند.
وی ضمن تاكید بر نقش مشاركت های بین بخشی در كاهش حوادث و سوانح و هم داشتن جامعه ایمن، اظهار داشت: باید از ظرفیت دستگاه های اجرایی مختلف در مبحث ایمنی استفاده كنیم؛ بعنوان نمونه حوادث ترافیكی هر ساله سبب مرگ تعداد زیادی از مردم می شود؛ در صورتی كه وزارتخانه هایی مانند وزارت راه و شهر سازی، كشور و صنعت، معدن و تجارت می توانند در كاهش این حوادث و تلفات جاده ای، نقش مهمی داشته باشند.
معاون اجتماعی وزارت بهداشت تصریح كرد: سازمان های مردم نهاد می توانند نقش مهمی در افزایش ایمنی و كاهش حوادث و سوانح در جامعه داشته باشند؛ ازاین رو باید از این تشكل ها حمایت یا تشكل های جدید را تولید كرد.
ایازی با اشاره به اینكه مشاركت اتحادیه ها و اصناف هم در افزایش ایمنی جامعه و كاهش حوادث و سوانح، مهم و اساسی است، اضافه كرد: در حادثه پلاسكو اگر اصناف اقدامات ایمنی لازم را انجام داده بودند، ممكن بود چنین حادثه تلخی رخ ندهد.
بنابر اعلام وبدا، وی خاطرنشان كرد: دستگاه های اجرایی، اصناف، مردم، ستاد بحران، آتش نشانی و سازمان های مردم نهاد در اجلاس سالانه جوامع ایمن ایران مشاركت دارند تا از ظرفیت این مجموعه ها در جهت افزایش ایمنی در جامعه استفاده گردد و امیدواریم روزی را به نام روز ایمنی در تقویم داشته باشیم كه فرهنگسازی در این حوزه مورد توجه قرار گیرد.1396/10/30
14:49:42
5.0 / 5
4504
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۴
آرایش عروس
aroosmakeup.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آرایش عروس محفوظ است

آرایش عروس

آرایشگاه عروس