به دنبال اضافه شدن ۳ بیماری به فهرست بیماری های خاص مطرح شد

درخواست مهم سازمان بیمه سلامت برای تامین مالی خاص شدن ۳ بیماری جدید

درخواست مهم سازمان بیمه سلامت برای تامین مالی خاص شدن ۳ بیماری جدید آرایش عروس: مدیر عامل سازمان بیمه سلامت ایران ضمن اعلام آمادگی این سازمان در پشتیبانی از بیماران جدیدی كه با مصوبه كمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی به فهرست بیماران خاص و صعب العلاج اضافه می شوند، تصریح كرد: باید منابع مالی، افزون بر منابع قبل اختصاص پیدا كند تا از سهم بیماران خاص قدیمی كم نشود؛ چراكه در صورت عدم تامین منابع مالی جدید، ارائه خدمات به بیماران خاص با چالش جدی مواجه خواهد شد.


مهندس طاهر موهبتی رییس هیات مدیره و مدیر عامل سازمان بیمه سلامت ایران در گفت وگو با ایسنا با اشاره به مصوبه كمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی در خصوص اینكه بیماران متابولیك، پروانه ای و اوتیسم تحت پوشش بیمه ای "بیماران خاص" قرار می گیرند، اظهار داشت: ارائه خدمات به بیماران خاص و صعب العلاج جدید نیازمند تامین منابع مالی است. بدون شك این مصوبه باری را از دوش بیمارانی كه جدیداً به فهرست بیماران خاص اضافه شده اند بر می دارد، اما اگر منابع مالی آن تامین نشود، با كاهش سهم بیماران خاص قدیمی، ارائه خدمت به این گروه بیماران با چالش جدب مواجه خواهد شد.
وی اضافه كرد: خوشبختانه سازمان بیمه سلامت ایران در خلال این سالها حمایت خوبی از بیماران خاص همچون مبتلایان به بیماری های ام اس، پیوند كلیه، تالاسمی، دیالیزی و هموفیلی داشته و این بیماران از خدمات این سازمان بهره برده اند.
موهبتی اضافه كرد: مسلماً افزایش بیماری های نوظهوری همچون اوتیسم و پروانه ای هم باید همانند سایر بیماری ها مورد توجه قرار گیرد، چون كه گاهی هزینه درمان این بیماری ها افراد را به زیر خط فقر هم برده است و همواره از ما درخواست دارند كه این بیماری ها تحت پوشش بیمه قرار گیرند.
گفتنی است؛ در سال های گذشته مشكلات بیماران متابولیك، پروانه ای و اوتیسم در مورد هزینه بالای درمان این بیماری ها، بارها به مسئولان منتقل شده تا جزء بیماری های خاص و تحت پوشش بیمه قرار گیرند. در همین راستا هم به تازگی سخنگوی كمیسیون تلفیق بودجه ۹۷ مجلس شورای اسلامی از قرار گرفتن این بیماران در فهرست حمایت بیمه ای بیمارهای خاص اطلاع داد.
1396/10/28
17:55:07
5.0 / 5
4395
تگهای خبر: بیماری , بیمه , خدمات , سلامت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳
آرایش عروس
aroosmakeup.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آرایش عروس محفوظ است

آرایش عروس

آرایشگاه عروس