رئیس كنگره پزشكی شخصی:

پزشكی شخصی به كاووش در ژنوم انسان می پردازد

پزشكی شخصی به كاووش در ژنوم انسان می پردازد آرایش عروس: رئیس كنگره پزشكی شخصی با اشاره به اهمیت این علم اظهار داشت: رویكرد پزشكی شخصی این است كه هر بیمار می بایست نسخه و داروی منحصر به فرد خویش را دریافت كند.به گزارش آرایش عروس به نقل از مهر، دكتر علیرضا جلالی در همایش پزشكی شخصی اظهار داشت: امروز دومین كنگره پزشكی شخصی با محوریت سرطان برگزار می گردد.
وی اضافه كرد: پزشكی شخصی را پزشكی شخصی شده و یا فردمحور هم می گویند و رویكرد آن این است كه هر بیمار می بایست نسخه و داروی مخصوص به خویش را دریافت كند.
جلالی ادامه داد: پزشكی شخصی در دنیا بسیار جدید و كمتر از ۱۰ سال است كه در دنیا مورد بررسی قرار گرفته است. بررسی روی این حوزه در ایران هم چند سالی است كه شروع شده و ما هنوز در ابتدای راه هستیم.
رئیس كنگره پزشكی شخصی اظهار نمود: پزشكی شخصی یكی از لبه های دانش است كه درصددیم با برگزاری پنل های تخصصی در این حوزه بتوانیم این علم جدید را در ایران نهادینه نماییم.
وی اضافه كرد: در این كنگره از كشورهایی مانند آمریكا و اروپا هم مهمانانی حضور یافته اند كه علم خویش را در این حوزه با یكدیگر به اشتراك بگذاریم.
جلالی خاطرنشان كرد: این حوزه در ایران نوپاست و تلاش در استفاده از علم و تجربیات كشورهای دیگر داریم.
وی اظهار داشت: كشور آمریكا زودتر از دیگر كشورهای دنیا وارد این حوزه شده است و با سرمایه گذاری های زیاد درصدد است كه مالكیت این علم را به دست آورد. ایران هم در این حوزه فعالیت های جدی خویش را شروع كرده تا از این علم عقب نماند.
رئیس بیمارستان بقیه الله ادامه داد: وقتی به تاریخ پزشكی ایران نگاه می نماییم می بینیم از گذشته های دور طبیبان ما معتقد بودند كه هر بیمار می بایست دارو و نسخه های خاص خویش را دریافت كند. امروزه با مطالعاتی كه در كشورهای دنیا انجام شده به این نتیجه رسیده اند كه در بدن انسان یك جعبه سیاه به نام ژنوم وجود دارد و واكنش بدن انسان به دارو و تغذیه می تواند ریشه در اطلاعات این ژنوم باشد.
جلالی خاطرنشان كرد: با بررسی روی ژنوم انسان درمی یابیم كه هر فرد مستعد چه نوع بیماری است و همینطور در تشخیص و درمان بیماری سرطان هم كاربرد دارد.
وی اظهار داشت: داروهای سرطان علی رغم عوارض و هزینه های زیاد روی خیلی از بیماران اثر صد درصدی خویش را ندارند كه با این علم می توانیم داروهایی منحصر به هر فرد را تولید نماییم.

1396/10/23
22:35:01
5.0 / 5
4625
تگهای خبر: بیماری , پزشك , دارو
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۵
آرایش عروس
aroosmakeup.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آرایش عروس محفوظ است

آرایش عروس

آرایشگاه عروس