رییس مركز مدیریت بیماری های واگیر وزارت بهداشت مطرح كرد

اخطار وزارت بهداشت درباره آنفلوآنزا، گروه های پرخطر واكسن بزنند

اخطار وزارت بهداشت درباره آنفلوآنزا، گروه های پرخطر واكسن بزنند آرایش عروس: رییس مركز مدیریت بیماری های واگیر وزارت بهداشت از گروه های پرخطر خواست واكسیناسیون آنفلوآنزای فصلی را جدی بگیرند.به گزارش آرایش عروس به نقل از ایسنا، دكتر محمد مهدی گویا اظهار داشت: مطالعات وزارت بهداشت نشان داده است موارد شدید این بیماری نسبت به سال قبل بیشتر بوده و باید به مساله واكسیناسیون توجه بیشتر كرد.

وی اضافه كرد: آنفلوآنزای فصلی در بعضی استان ها به نسبت جمعیت شان گسترش بیشتری داشته و لازم است مردم به نكات بهداشتی بیشتر توجه نمایند.

وی این استان ها را به ترتیب چهارمحال و بختیاری، قزوین، اصفهان، خراسان جنوبی، ایلام، یزد، زنجان، كرمان، كردستان، همدان و آذربایجان شرقی اعلام نمود و اظهار داشت: هم اكنون نگرانی در زمینه این بیماری وجود ندارد و در كل آنچه مشاهده می گردد با سال قبل از لحاظ گستردگی بیماری تفاوتی ندارد.
تكذیب شایعه یك فوت به علت واكسن
وی با اشاره به شایعه فوت یك فرد بر اثر استفاده از واكسن، ضمن رد این شایعه بیان داشت: تمام شایعات در این زمینه تكذیب می گردد. روایت چنین شایعاتی جان مردم را در معرض تهدید قرار می دهد و لازم است از انجام چنین كارهایی اكیدا خودداری شود. وزارت بهداشت مسئول امنیت سلامت مردم كشور بوده و از تمامی توان نیروی انسانی و علمی خود بهره گیری می كند تا آخرین و به روزترین اطلاعات و راهنمایی ها را برای پیشگیری و مراقبت از بیماری در اختیار مردم قرار دهد.

رییس مركز مدیریت بیماری های واگیر وزارت بهداشت، برگزاری گردهمایی بزرگ متخصصان و پزشكان درگیر در امر كنترل بیماری آنفلوآنزا در وزارت بهداشت را مورد اشاره قرار داد و اظهار داشت: این گردهمایی در ۱۶ و ۱۷ دی ماه برگزار گردید. در این گردهمایی سالیانه ۲۲۰ نفر از متخصصان، مدیران بیماری ها و كارشناسان كنترل آنفلوآنزای همه دانشگاه های علوم پزشكی كشور حضور داشتند. در این گردهمایی آخرین دستاوردهای پیشگیری، درمان و كنترل عوارض بیماری آنفلوآنزا مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

بنابر اعلام روابط عمومی معاونت بهداشت وزارت بهداشت، وی اضافه كرد: مدرسین این برنامه آموزشی دو روزه از برجسته ترین اساتید دانشگاه های علوم پزشكی كشور بودند.

وی ادامه داد: نظر به این كه هم اكنون در فصل آنفلوآنزای فصلی قرار داریم و موارد بیماری رو به افزایش است، این گردهمایی جهت بررسی آخرین دستاوردهای درمانی و تشخیصی برگزار گردید.
1396/10/18
14:50:47
5.0 / 5
4513
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵
آرایش عروس
aroosmakeup.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آرایش عروس محفوظ است

آرایش عروس

آرایشگاه عروس