در گفت وگو با آرایش عروس اعلام شد

وضعیت اسفناک بیمارستان ها و نبودن تخت خالی

وضعیت اسفناک بیمارستان ها و نبودن تخت خالی یک فوق تخصص بیماریهای عفونی، وضعیت فعلی بیمارستان ها را در پیک پنجم کرونا اسفناک دانست و اظهار داشت: باید توجه کرد که تا زمانیکه ورودی بیمارستان ها درحال بالا رفتن است، مرگ و میر هم متاسفانه افزایش می یابد.دکتر مسعود مردانی در گفت و گو با ایسنا، درباره وضعیت کرونا در کشور، اظهار داشت: هم اکنون در پیک پنجم کووید-19 هستیم و وضعیت بیمارستان ها اسفناک است. یعنی تخت خالی گیر نمی آید و با سختی پیدا می شود. آی سی یوها و ظرفیت پذیرش پر است.

وی با اعلان اینکه میزان مراجعه کنندگان در این پیک بسیار زیاد است، اظهار داشت: به همین دلیل هم متاسفانه میزان مرگ و میر هم همانطور که در آمارها می بینید رو به افزایش است. باید توجه کرد که تا زمانیکه ورودی بیمارستان ها درحال بالا رفتن است، مرگ و میر هم متاسفانه افزایش می یابد.

مردانی درباره تعطیلی موثری که می تواند از سرعت شیوع ویروس کرونا در کشور پیشگیری کند، اظهار داشت: اگر قرار باشد تعطیلی مانند شش روزی باشد که بتازگی تعطیل بود، حتی یک ریال هم ارزش ندارد و نه فقط سرعت انتقال بیماری را کاهش نمی دهد، بلکه حتی میزان انتقال بیماری را افزایش هم می دهد؛ چونکه همه جا باز است و جاده ها نیز باز هستند و مسافرت ها انجام می شود.

وی اشاره کرد: لاک داون به این معنا است که همه چیز در جامعه باید بصورت واقعی تعطیل باشد. در صورت تعطیلی باید قوانین جدی و سخت، اعمال شود.

مردانی با اشاره به نزدیکی ایام محرم و احتمال برخی تجمعات در عزاداری ها نیز اظهار داشت: امیدوارم عزاداری همه عزیزان در روزهای محرم مورد قبول درگاه خداوند واقع شود، اما باید در این ایام حتما دستورالعمل های وزارت بهداشت رعایت شوند. در چنین شرایطی، تجمع و برگزاری هیات عزاداری و برگزاری دسته های عزاداری نباید اتفاق بیفتد. همین طور ایستگاه های صلواتی نباید برپا شوند.

وی اشاره کرد: سفارش ما این است که مردم عزاداری هایشان را بصورت مجازی برگزار کرده یا از تلویزیون ببینند تا بیماری گسترش نیابد.
1400/05/15
13:09:27
5.0 / 5
305
تگهای خبر: بهداشت , بیمار , بیماری , بینی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۲
آرایش عروس
aroosmakeup.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آرایش عروس محفوظ است

آرایش عروس

آرایشگاه عروس