محققان می گویند؛

واكسن های كووید ۱۹ سبب بروز سندرم گیلن باره نمی شوند

واكسن های كووید ۱۹ سبب بروز سندرم گیلن باره نمی شوند آرایش عروس: پژوهشگران عنوان می کنند هیچ مدرکی دال بر بروز سندرم گیلن باره پس از تزریق واکسن کووید 19 وجود ندارد.به گزارش آرایش عروس به نقل از مهر به نقل از مدیسن نت، در مطالعه موردی اخیر مشاهده شد دو نفر از افراد حاضر در آزمایش واکسن کووید ۱۹ شرکت جانسون اند جانسون مبتلا به سندرم گیلن باره شدند اما مدرکی دال بر تأثیر واکسن بر بروز این عارضه وجود ندارد.
اگرچه هر دو نفر در یک آزمایش مشابه حضور داشتند اما یکی واکسن و دیگری دارونما محلول سالین دریافت کرده بود.
دکتر «آنتونی آماتو»، سرپرست تیم تحقیق از دانشکده پزشکی هاروارد، در این زمینه می گوید: «این مسئله این مساله را تقویت می کند که در گزارش ما بروز همزمان دو مورد سندرم گیلن باره، تصادفی بوده است.»
سندرم گیلن باره عارضه ای نادر است که در آن، سیستم ایمنی به سلول های عصبی حمله می کند. علایم بیماری با ضعف در دست ها و پاها شروع می شود و می تواند تا حد بیحسی کامل هم پیشروی کند.
اگرچه این عارضه می تواند خطرناک باشد اما بیشتر افراد بهبود می یابند.
علت دقیق بروز این سندرم معین نمی باشد، اما می تواند پس از بروز عفونت های تنفسی یا گوارشی روی دهد. هرساله در هر یک میلیون نفر، ۲۰ نفر مبتلا به این عارضه می شوند. در موارد بسیار نادر، پس از واکسیناسیون این اتفاق می افتد.
با این وجود پژوهشگران معتقدند از آنجائیکه بروز چنین عوارضی بسیار نادر است، از اینرو فواید واکسن زدن برای پیش گیری از کووید ۱۹ بمراتب بیشتر است.

1400/02/03
20:40:14
5.0 / 5
871
تگهای خبر: بیمار , بیماری , پزشك , پزشكی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
آرایش عروس
aroosmakeup.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آرایش عروس محفوظ است

آرایش عروس

آرایشگاه عروس