معاون درمان وزارت بهداشت:

ایمنی بیمارستانها نخستین گام آمادگی در برابر حوادث و بلایا است

ایمنی بیمارستانها نخستین گام آمادگی در برابر حوادث و بلایا است آرایش عروس: معاون درمان وزارت بهداشت با اشاره به اینكه بیمارستانها خط مقدم عرضه خدمات به مصدومین ناشی از حوادث و بلایا هستند اظهار داشت: ایمنی بیمارستانها نخستین گام در آمادگی در برابر حوادث و بلایا است.به گزارش آرایش عروس به نقل از مهر، دكتر قاسم جان بابایی در همایش روز ایمنی در برابر زلزله و كاهش اثرات بلایای طبیعی اظهار داشت: هم اكنون حوادث و بلایای بعنوان یكی از چالش های عمده نظام سلامت در سراسر جهان مطرح است. وقوع این حادثه، سالانه منجر به مرگ و میر، مصدومیت و معلولیت میلیون ها نفر می گردد و حجم زیادی از منابع جهانی كه می تواند زمینه ساز توسعه پایدار شود مصروف نتایج زیانبار حوادث و بلایا می گردد.
وی اضافه كرد: انواع بلایای طبیعی، عموما جمعیت جوان، مولد و نان آور جامعه را در بر گرفته و خسارت های مالی زیادی را بر جامعه تحمل می كند و این امر در كشورهای با درآمد پائین و متوسط جدی تر است.
معاون درمان وزارت بهداشت اضافه كرد: كشور ایران در معرض انواع مخاطرات طبیعی و انسان ساخت قرار دارد و طی ۱۰۰ سال اخیر پیامدهای ناگواری را متحمل شده است. از آنجائیكه مدیریت جامع بحران مستلزم مشاركت و همكاری تمامی سازمانها بوده و سلامت همواره نخستین مطالبه مردم در بحران ها است، بنابراین در این راستا و به منظور تولید هماهنگی، پشتیبانی، پیگیری عملیات اجرایی كارگروه و آمادگی و پاسخ به حوادث غیرمترقبه تشكیل شده است.
این كارگروه با اولویت پیشگیری و كاهش صدمه پذیری و همینطور تمركز بر آمادگی، برنامه ریزی و پاسخ و با بهره مندی از توان كمیته های شش گانه اهداف و اقدامات پی در پی را پیگیری می كند.
جان بابایی خاطرنشان كرد: از آنجائیكه ۵ دی ماه روز ایمنی در برابر زلزله و كاهش... و بزرگداشت زلزله بم است بر آن شدیم تا این روز با محوریت نحوه مدیریت بحران در زلزله كرمانشاه و با عرضه نقشه راه كارگروه سلامت در حوادث غیرمترقبه با نگاهی به درس آموخته های زلزله كرمانشاه برگزار نماییم.
وی ادامه داد: بر مبنای منابع موجود و تحقیقات انجام شده، نخستین و مهمترین قدم برای كسب آمادگی و كاهش اثرات ناشی از وقوع حوادث و بلایا و مدیریت جامع خطر، بررسی و تحلیل عناصر اصلی خطر و پیش بینی نتایج حاصل از تعامل آنهاست. به همین منظور طراحی و تدوین ابزارهای جامع، متناسب با بستر و فرهنگ می تواند اطلاعات قابل اعتماد و معتبر لازم به منظور شناخت خطرات ناشی از وقوع حوادث و بلایا با منشاء طبیعی انسان ساخت را تامین كند.
معاون درمان وزارت بهداشت اضافه كرد: از آنجائیكه بیمارستانها خط مقدم عرضه خدمات به مصدومین ناشی از حوادث و بلایا هستند، ارزیابی خطر و اطلاع از ایمنی بیمارستانها نخستین گام در آمادگی در مقابل حوادث و بلایا است.
وی اضافه كرد: این ارزیابی شامل شناخت مخاطرات، صدمه پذیری سازه ای و غیر سازه ای، آمادگی عملكردی و ظرفیت بعنوان نخستین قدم در بهبود آمادگی بیمارستانها در برابر بلایا است.
جان بابایی تصریح كرد: در زلزله كرمانشاه، بیمارستهای سرپل ذهاب و اسلام آباد صدمه های جدی را متحمل شدند. در بیمارستان شهدای سرپل ذهاب در سال ۹۵ ایمنی سازه ای ۸۷. ۵ درصد، ایمنی غیرسازه ای ۳۵ درصد، ایمنی عملكردی ۱۸ درصد و ایمنی كلی ۵۸ درصد برآورد شده بود و در بیمارستان امام خمینی اسلام آباد غرب ایمنی سازه ای ۷۲ درصد، ایمنی غیرسازه ای ۴۷ درصد، ایمنی عملكردی ۵۰ درصد و ایمنی كلی ۶۰ درصد برآورد شده است. این اطلاعات به مدیران در جهت افزایش ایمنی بیمارستان در زمان حوادث و بلایا، اطلاعات خوبی عرضه می دهد.
معاون درمان وزارت بهداشت در انتها اضافه كرد: ایمنی كلی تمامی بیمارستانهای استان كرمانشاه ۵۷ درصد محاسبه شده است.

1396/10/05
19:08:14
5.0 / 5
4478
تگهای خبر: بهداشت , جامعه , خدمات , سلامت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۱
آرایش عروس
aroosmakeup.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آرایش عروس محفوظ است

آرایش عروس

آرایشگاه عروس