یافته محققان آلمانی؛

گرده افشانی با بالا رفتن خطر مبتلا شدن به كووید۱۹ مرتبط می باشد

گرده افشانی با بالا رفتن خطر مبتلا شدن به كووید۱۹ مرتبط می باشد به گزارش آرایش عروس نتایج تحقیق جدید نشان داده است با افزایش میزان گرده ها در هوا، نرخ مبتلا شدن به کووید۱۹ هم افزایش می یابد.به گزارش آرایش عروس به نقل از مهر به نقل از ساینس دیلی، محققان دانشگاه فنی مونیخ آلمان عنوان می کنند هنگامی که میزان گرده های هوا بیشتر باشد، میزان افزایش عفونت کووید ۱۹ هم بیشتر خواهد بود. به سفارش محققان، اعضای گروه های پرخطر می توانند با مشاهده پیشبینی های گرده گل و استفاده از ماسک فیلتر گرد و غبار، از خود در این حوزه محافظت کنند.
محققان در این مطالعه، داده های در ارتباط با غلظت گرده های هوا، شرایط آب و هوایی و عفونت کووید ۱۹ را بررسی کردند. محققان داده های ۱۳۰ ایستگاه را در ۳۱ کشور جهان مورد بررسی قرار دادند.
این تیم نشان داد که گرده های هوا می توانند به صورت متوسط ۴۴ درصد از تغییرات در میزان آلودگی را تشکیل دهند، در حالیکه رطوبت و دمای هوا هم در بعضی موارد نقش دارد. به قول محققان، به ازای افزایش هر ۱۰۰ دانه گرده هوا در هر متر مکعب، میزان عفونت به صورت متوسط ۴ درصد بیشتر بود. در بعضی از شهرهای آلمان، در طول مطالعه غلظت های حداکثر ۵۰۰ دانه گرده در هر متر مکعب در روز به ثبت رسید که منجر به افزایش کلی نرخ عفونت بیشتر از ۲۰ درصد شد.
غلظت زیاد گرده منجر به واکنش ایمنی ضعیف در مجاری تنفسی به ویروس هایی می شود که می توانند سبب سرفه و سرماخوردگی شوند. وقتی ویروسی وارد بدن می شود، سلول های آلوده معمولاً پروتئین های پیام رسان را ارسال می کنند. این مورد درباره کروناویروس هم وجود دارد. این پروتئین ها، که بعنوان اینترفرون های ضد ویروسی شناخته می شوند، به سلول های مجاور سیگنال می دهند تا دفاع ضدویروسی خویش را بالا برند تا مهاجمان را از خود دور نگه دارند. علاوه بر این، یک واکنش التهابی مناسب برای مبارزه با ویروس ها فعال می شود.
اما اگر غلظت گرده های موجود در هوا زیاد باشد و دانه های گرده با ذرات ویروس استنشاق شود، اینترفرون های ضد ویروسی کمتری تولید می شود. واکنش التهابی مفید هم تحت تاثیر قرار می گیرد. بنابراین، در روزهایی با غلظت زیاد گرده، می تواند منجر به افزایش تعداد بیماری های تنفسی شود. این مورد درباره کووید ۱۹ هم صدق می کند. اینکه آیا افراد به انواع مختلف گرده آلرژی دارند یا خیر، موضوعیتی ندارد.

1399/12/28
18:49:22
0.0 / 5
636
تگهای خبر: بدن , بیمار , بیماری , بینی
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۱
آرایش عروس
aroosmakeup.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آرایش عروس محفوظ است

آرایش عروس

آرایشگاه عروس