یافته محققان دانماركی؛

قرارگیری جنین در مقابل آنتی بیوتیك ها و خطر بیماری آسم

قرارگیری جنین در مقابل آنتی بیوتیك ها و خطر بیماری آسم تحقیقات جدید نشان میدهد قرار گرفتن جنین در معرض آنتی بیوتیک در اواسط تا اواخر حاملگی با افزایش ریسک مبتلاشدن به آسم در دوره کودکی ارتباط دارد.به گزارش آرایش عروس به نقل از مهر به نقل از ساینس دیلی، استفاده از آنتی بیوتیک در دوران حاملگی درحال افزایش است و مطالعات قبلی نشان میدهد که این داروها ممکنست بطور غیرمستقیم روی جنین در حال رشد تأثیر بگذارند برای اینکه این باور وجود دارد که آنها میکروبیوم روده مادر را که تعیین کننده میکروبیوم نوزاد است، تغییر می دهند.
در این مطالعه، گزارش زنان حامله در هفته ۶ تا ۱۰ حاملگی بین سالهای ۱۹۹۶ تا ۲۰۰۲ بررسی گردید. از بین ۹۶، ۸۳۲ نوزاد متولدشده از این مادران، ۳۲، ۶۵۱ کودک مورد مطالعه قرار گرفت.
اطلاعات مربوط به بهداشت و سبک زندگی در مورد مادران، شرایط پیش از زایمان و سلامت کودکان بوسیله پرسشنامه تلفنی و آنلاین به دست آمد.
مادران سپس در ۱۱ سالگی کودکان شأن پرسشنامه های آنلاین مربوط به سلامتی فرزندان خودرا پُر کردند.
در مقایسه با مادرانی که در دوران حاملگی آنتی بیوتیک مصرف نکرده بودند، کسانی که این دارو را مصرف کرده بودند، بیشتر احتمال بیماری آسم شأن را گزارش کرده بودند، بیشتر بود.
در طول دوره نظارت از بدو تولد به بعد، ۴۲۳۸ کودک (۱۳٪) به آسم مبتلا شدند. از این تعداد، ۸۰۴ نفر (۱۵٪) مادرانی داشتند که در دوران حاملگی آنتی بیوتیک مصرف کرده بودند.
در مجموع، ۵۵۲۲ کودک (۱۷٪) از مادرانی متولد شدند که در دوران حاملگی آنتی بیوتیک مصرف کرده بودند و کودکانی که مادران آنها در دوران حاملگی آنتی بیوتیک مصرف کرده بودند ۱۴٪ با احتمال بیشتر ابتلاء به بیماری آسم روبرو بودند.
یافته ها نشان میدهد استفاده بی رویه از آنتی بیوتیک ها در دوره حاملگی با شواهد فزاینده در مورد نتایج نامطلوب سلامتی در طولانی مدت و همین طور نگرانی های گسترده تر در مورد مقاومت ضدمیکروبی هم راه است.

1399/12/09
15:09:06
0.0 / 5
693
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
آرایش عروس
aroosmakeup.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آرایش عروس محفوظ است

آرایش عروس

آرایشگاه عروس