مطالعات نشان می دهد؛

داروهای رقیق كننده خون خطر مرگ بیماران كرونائی را می كاهد

داروهای رقیق كننده خون خطر مرگ بیماران كرونائی را می كاهد آرایش عروس: شواهد قوی وجود دارد که نشان میدهد درمان ضد لختگی خون ممکنست از مرگ بیماران کرونائی در بیمارستان جلوگیری کند.به گزارش آرایش عروس به نقل از مهر به نقل از ساینس دیلی، یک مطالعه جدید نشان میدهد به بیماران کرونائی که داروهای رقیق کننده خون موسوم به داروهای ضدانعقاد در ضمن ۲۴ ساعت بعد از بستری شدن در بیمارستان داده شده بود، در مقایسه با بیمارانی که این داروها را دریافت نکرده بودند، احتمال مرگ و میر آنها کمتر بود.
اکنون آزمایش های بالینی در حال انجام می باشد تا ببیند آیا داروهای ضد انعقاد پیشگیری کننده می تواند یک درمان موثر برای بیماری کووید ۱۹ باشد.
اعتقاد بر این است که تعدادی از مرگ های کرونائی ناشی از ایجاد لخته های خون در رگ ها و عروق اصلی است. داروهای ضد انعقاد خون از تشکیل لخته خون جلوگیری می کنند و دارای خواص ضدویروسی و ضدالتهابی هستند، بدین سبب ممکنست خصوصاً در بیماران مبتلا به کووید -۱۹ موثر باشند.
برای بررسی بیشتر این موضوع، تیمی از پژوهشگران انگلستان و آمریکایی تصمیم گرفتند تا اثر ضد انعقادی داروهای پروفیلاکتیک (ضدلختگی خون) را که به سرعت بعد از بستری شدن در بیمارستان تجویز می شود، بر روی خطر مرگ و خونریزی شدید در بیماران مبتلا به کووید ۱۹ تخمین بزنند.
داده های آنها مربوط به ۴۲۹۷ بیمار با میانگین سنی ۶۸ سال بود که بین ۱ مارس تا ۳۱ ژوئیه ۲۰۲۰ به خاطر کووید ۱۹ در بیمارستان بستری شده بودند. سپس این بیماران تحت نظر بودند تا مشخص شود چه کسی در ضمن ۳۰ روز از بستری شدن در بیمارستان فوت کرده یا خونریزی جدی داشته است.
در مجموع ۳۶۲۷ بیمار (۸۴.۴ درصد) در مدت ۲۴ ساعت پس از بستری شدن در بیمارستان داروی ضدانعقاد خون دریافت نمودند و در مدت ۳۰ روز، ۶۲۲ مورد مرگ (۱۴.۵ درصد) صورت گرفت.
مرگ در مدت ۳۰ روز، در میان افرادی که داروی ضدانعقاد خون دریافت کرده بودند ۱۴.۳ درصد بود درحالیکه در گروهی که این دارو را دریافت نکرده بودند ۱۸.۷ درصد بود.
بدین ترتیب کاهش نسبی خطر تا ۳۴ درصد و کاهش خطر مطلق ۴.۴ درصد بود.
محققان پی بردند دریافت داروی ضدانعقاد با افزایش ریسک خونریزی جدی همراه نبود.


منبع:

1399/11/29
23:15:26
0.0 / 5
751
تگهای خبر: بیمار , بیماری , دارو , محققان
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲
آرایش عروس
aroosmakeup.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آرایش عروس محفوظ است

آرایش عروس

آرایشگاه عروس