راهنمای تشخیصی شایع ترین علایم افسردگی

راهنمای تشخیصی شایع ترین علایم افسردگی به گزارش آرایش عروس اثرات افسردگی می تواند از سلامت روان و احساسات فرد فراتر رفته و سلامت جسمی او را هم تحت تأثیر قرار دهد.


به گزارش آرایش عروس به نقل از ایسنا، افسردگی یک وضعیت پیچیده سلامت روان است که سبب می شود خلق و خوی فرد تنگ شده و احساس ناراحتی یا ناامیدی مداومی داشته باشد.
علایم افسردگی می تواند تجربه ای موقت در پاسخ به یک غم یا صدمه روحی (تروما) باشد اما زمانی که علایم طولانی تر از دو هفته شود می تواند نشانه اختلال افسردگی شدید باشد. این علایم همینطور می تواند نشانه ای از نوعی اختلال روانی دیگر مانند اختلال دو قطبی یا استرس بعد از سانحه (PTSD) باشد.
راهنمای تشخیصی و آماری اختلالات روانی علایم زیر را برای افسردگی ذکر کرده است:
- خلق و خوی افسرده همچون احساس غم یا پوچی در اغلب روزها
- از دست دادن لذت در فعالیتهایی که پیشتر برای فرد لذت بخش بوده اند
- خواب بیش از اندازه یا کمتر از میزان لازم
- کاهش یا افزایش وزن ناخواسته یا تغییر در اشتها
- آشفتگی جسمی یا احساسی و کرختی
- کاهش انرژی یا خستگی
- احساس بی اهمیت یا گناهکار بودن
- مشکلات در تمرکز یا تصمیم گیری
- افکار ناخوانده ی مرگ یا خودکشی
برپایه گزارش مدیکال نیوزتودی، این علایم بین افراد متفاوت بوده و امکان دارد با گذر زمان تغییر کند. برای تشخیص افسردگی توسط پزشک پنج مورد یا بیشتر از این علایم باید طی یک دوره دو هفته ای در فرد وجود داشته باشد.

نقش احتمالی متابولیسم در بروز افسردگی
همینطور برپایه تازه ترین مطالعات پزشکی، گروهی از متخصصان به نقش احتمالی متابولیسم در بروز افسردگی پی بردند.
محققان آمریکایی و هلندی بر مبنای نتایج بررسیهای انجام گرفته مشاهده نمودند برخی متابولیت ها امکان دارد شاخص پیشبینی کننده در افرادی باشند که در معرض مبتلا شدن به اختلال افسردگی حاد مکرر هستند.
محققان اظهار داشتند: این مطالعه در مقیاس کوچکی انجام گرفت اما نخستین موردی است که نشان دهنده پتانسیل بکارگیری شاخص های متابولیک بعنوان شاخص بالینی پیشبینی کننده در بیمارانی باشد که با بیشترین و کمترین بروز علایم افسردگی حاد مواجهند.
اختلال افسردگی حاد اختلال خلقی است که با علایم گوناگونی و به صورت ترکیبی مشخص می شود: احساس غم و اندوه یا ناامیدی، عصبانیت، از دست دادن علاقه، اختلالات خواب، اضطراب، فکر کردن به خودکشی و مشکلات جسمی بی جهت همچون کمر درد یا سردرد.
اختلال افسردگی عمده یکی از شایعترین بیماری های روانی در ایالات متحده است که احتمال مبتلا شدن به آن در طول زندگی ۲۰.۶ درصد تخمین زده شده است به این مفهوم که از هر پنج آمریکایی یک نفر در طول زندگی خود حداقل یک دوره از آنرا تجربه می کند.
محققان در این مطالعه به بررسی روی ۶۸ نفر(۴۵ زن و ۲۳ مرد) مبتلا به اختلال افسردگی حاد مکرر(rMDD) که در دوره بهبودی بدون مصرف داروهای افسردگی بودند و ۵۹ بیمار تحت کنترل پرداختند. بعد از جمع آوری نمونه خون بیمارانی که در دوره بهبودی بودند وضعیت بیماران برای مدت دو و نیم سال مورد پیگیری قرار|گرفت.
نتایج نشان داد که یک علامت متابولیکی وجود دارد که برپایه آن میتوان پیش بینی نمود وضعیت کدام بیماران احیانا تا دو سال و نیم آینده عود می کند. دقت این پیشبینی بیشتر از ۹۰ درصد است. تجزیه و تحلیل ترکیب های شیمیایی که بر مبنای آنها پیشبینی انجام می شود نشان داد که آنها متعلق به انواع خاصی از لیپیدها و پورین ها هستند.
پورین ها به همراه پیریمیدین ها سازنده بازهای آلی هستند که در ساختار دی ان ای به صورت نوکلئوتید شرکت دارند.
به گزارش آرایش عروس به نقل از هندوستان تایمز، محققان دریافتند که در افراد مبتلا به اختلال افسردگی حاد مکرر، تغییر در بعضی متابولیت ها در شش مسیر متابولیکی مشخص شده منجر به تغییرات اساسی در فعالیتهای مهم سلولی می شود.1399/10/30
11:09:08
0.0 / 5
736
تگهای خبر: استرس , بیمار , بیماری , بینی
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
آرایش عروس
aroosmakeup.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آرایش عروس محفوظ است

آرایش عروس

آرایشگاه عروس