پیش گیری از دیابت حاملگی با ورزش در سه ماهه اول حاملگی

پیش گیری از دیابت حاملگی با ورزش در سه ماهه اول حاملگی خراسان رضوی برمبنای نتایج مطالعه جدیدی به سرپرستی سامانتا ارلیچ، استادیار گروه بهداشت عمومی در دانشگاه تنسی، ناکسویل آمریکا و محقق کمکی در بخش تحقیقات کایسر پرمننت، زنان حاملگی که در سه ماهه اول حاملگی بیشتر ورزش می کنند ممکنست در معرض خطر کمتری برای مبتلاشدن به دیابت حاملگی باشند.


به گزارش مدیکال نیوز، بررسی ها نشان داد که روزانه حداقل ۳۸ دقیقه ورزش با شدت متوسط، با خطر کمتری هم راه است. این میزان، کمی بیشتر از سفارش های فعلی حداقل ۳۰ دقیقه در روز و پنج روز در هفته است.
دیابت حاملگی به دیابتی گفته می شود که برای نخستین بار در دوران حاملگی تشخیص داده می شود و می تواند مشکلات جدی سلامتی ازجمله عوارض حاملگی و زایمان و همین طور افزایش ریسک مبتلاشدن به دیابت در مادر و کودک را در آینده بوجود آورد.
سامانتا ارلیچ اظهار داشت: ما می دانیم که ورزش برای زنان حامله سالم، بی خطر و مفید می باشد. این نتایج نشان می دهند که ورزش برای جلوگیری از دیابت حاملگی مفید می باشد، بااینکه برای بهره مندی از این مزیت شاید لازم باشد کمی بیشتر از سفارش های متداول، ورزش کنید.
این مطالعه مشاهده ای برمبنای خود اظهاری زنان از میزان ورزش در سه ماهه اول حاملگی انجام شد. این مطالعه نشان داد که حداقل ۳۸ دقیقه ورزش در روز، خطر مبتلاشدن به دیابت حاملگی را ۲.۱ مورد و خطر قند خون غیرطبیعی را ۴.۸ مورد در هر ۱۰۰ زن می کاهد.
ارلیچ اظهار داشت: «ما می دانیم که از هر ۱۰۰ زن، ۶ تا ۱۰ زن به دیابت حاملگی مبتلا می شوند. اگر فعالیت بیشتر بتواند این میزان را به دو زن در هر ۱۰۰ زن کم کند، این یک مزیت بارز است.»
این تحقیق طولی، داده های جمع آوری شده برای مطالعه محیط حاملگی و شیوه زندگی (PETALS) را تجزیه وتحلیل کرد و شامل یک پرسشنامه فعالیت بدنی از ۲۲۴۶ زن حامله عضو تحقیقات کایسر پرمننت شمال کالیفرنیا بود. زنان در این مطالعه ازنظر نژادی و قومی متنوع بودند و در دامنه وسیعی از طبقه بندی وزن پیش از حاملگی قرار داشتند.
پژوهشگران پیشنهاد می کنند که برای افزایش شانس زنان در جلوگیری از دیابت حاملگی با ورزش، ممکنست نیاز به بازبینی در سفارش های فعلی باشد. آخرین دستورالعمل های کالج پزشکان متخصص زنان و زایمان آمریکا در سال ۲۰۲۰ و دستورالعمل های وزارت بهداشت و خدمات انسانی ایالات متحده در سال ۲۰۱۸ به روز شده است.
نتایج این تحقیق در مجله Diabetes Care انتشار یافته است.1399/10/23
15:44:41
0.0 / 5
673
تگهای خبر: بارداری , بدن , بهداشت , بینی
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۴
آرایش عروس
aroosmakeup.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آرایش عروس محفوظ است

آرایش عروس

آرایشگاه عروس