محققان دریافتند؛

تاثیر میكروب های روده در مبتلاشدن به سرطان سینه

تاثیر میكروب های روده در مبتلاشدن به سرطان سینه برمبنای تحقیقات جدید، میکروبی که در روده بزرگ یافت می شود و معمولاً با مبتلاشدن به کولیت روده و سرطان روده بزرگ مرتبط می باشد نیز می تواند در بروز بعضی از سرطان های سینه نقش داشته باشد.به گزارش آرایش عروس به نقل از مهر، پژوهشگران دانشگاه جان هاپکینز آمریکا دریافتند سلول های بافت سینه که در معرض این میکروب سمی قرار گرفته اند، در حافظه بلندمدت شأن باقی مانده و ریسک بیماری را بیشتر می کند.
محققان کشف کردند که وقتی انتروتوکسیژن ژن باکتری های شکننده (ETBF) به روده یا مجاری سینه موش وارد می شود، موجب رشد و پیشرفت متاستاز سلول های تومور می شود.
«دیپالی شارما»، سرپرست تیم تحقیق، در این زمینه می گوید: «در حالی که میکروب ها در مناطق مختلف بدن مانند دستگاه گوارش، مجاری بینی و پوست وجود دارند، اما تصور این بود که بافت سینه عاری از این میکروب هاست.»
وی در ادامه می افزاید: «ما در مرحله نخست دریافتیم که ETBF در ابتلاء به سرطان سینه نقش دارد. برای روشن شدن چگونگی حرکت ETBF در سراسر بدن به مطالعات بیشتری نیاز است. اینکه آیا ETBF عامل اصلی است که مستقیماً موجب تحریک تغییر در سلول های سینه در انسان می شود یا سایر میکروبیوم ها نیز دارای فعالیت سرطان زا برای بافت پستان هستند.»
شارما می گوید: «با وجود چندین فاکتور پرخطر مشخص شده برای سرطان سینه، مانند سن، تغییرات ژنتیکی، پرتودرمانی و سابقه خانوادگی، تعداد زیادی از سرطان های سینه در زنان ناشی از هیچ یک از این فاکتورها نیستند. مطالعه ما یک عامل خطر دیگر را نشان میدهد که میکروبیوم ها هستند. اگر میکروبیوم های روده گرفتار آشفتگی باشند یا اگر میکروب های سمی با عملکرد سرطان زا وجود داشته باشند، می توان آنرا یک فاکتور پرخطر دیگر در ابتلاء به سرطان سینه دانست.»
محققان معتقدند حفظ میکروبیوم های سالم بوسیله رژیم غذایی سالم و ورزش و حفظ شاخص توده بدنی مناسب بسار حائز اهمیت می باشد.
به گفته پژوهشگران، در صورت تأیید این مساله می توان به آسانی بوسیله آزمایش مدفوع احتمال سرطان سینه را در زنان تشخیص داد.

1399/10/22
15:14:47
0.0 / 5
1160
تگهای خبر: باكتری , بدن , بیمار , بیماری
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۵
آرایش عروس
aroosmakeup.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آرایش عروس محفوظ است

آرایش عروس

آرایشگاه عروس