یافته محققان سوئدی؛

ارتباط سلامت قلب در میانسالی با كاهش ریسك زوال عقل

ارتباط سلامت قلب در میانسالی با كاهش ریسك زوال عقل به گزارش آرایش عروس یافته های تحقیقاتی نشان داده است حفظ سلامت قلب در طول عمر می تواند ریسک زوال عقل را کم کند.به گزارش آرایش عروس به نقل از مهر، مطالعه طولانی مدت ۱۴۴۹ نفر در فنلاند نشان داد کسانی که در معیارهای استاندارد سلامت قلب و عروق در میانسالی نمره بهتری دارند، بخصوص در مورد شاخص های رفتاری مانند سیگار کشیدن، خطر زوال عقلشان در آینده کمتر است.
تحقیقات قبلی نشان داده است که کوشش برای رفع شاخص های پرخطر قابل اصلاح، مانند رفتارهایی که بر سلامت قلب تاثیر می گذارد، می تواند تعداد جهانی مبتلایان به زوال عقل را تا یک سوم کم کند.
در این مطالعه، سلامت قلب شرکت کنندگان از میانسالی تا اواخر زندگی بر مبنای شش فاکتور وضعیت سیگارکشیدن، فعالیت فیزیکی، شاخص توده بدنی، گلوکز خون در زمان ناشتا، کلسترول کل و فشارخون ارزیابی شد.
محققان مؤسسه کارولینسکا سوئد دریافتند شرکت کنندگان دارای نمره متوسط یا ایده آل سلامت قلب و عروق از دوران میانسالی به بعد، با خطر کمتر ابتلاء به زوال عقل در اواخر زندگی نسبت به شرکت کنندگان با نمرات ضعیف تر، مواجه بودند.
این یافته ها نشان داده است که حفظ سلامت قلب و عروق در طول عمر، بخصوص در زمینه سیگار کشیدن، ورزش و شاخص توده بدنی، می تواند خطر زوال عقل را در سنین بالاتر کم کند.


منبع:

1399/10/08
12:59:49
5.0 / 5
1205
تگهای خبر: استاندارد , بدن , زندگی , سلامت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۴
آرایش عروس
aroosmakeup.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آرایش عروس محفوظ است

آرایش عروس

آرایشگاه عروس