زالی عنوان كرد؛

علت آمار پایین مرگ های كرونایی در محله هرندی تهران

علت آمار پایین مرگ های كرونایی در محله هرندی تهران فرمانده ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران، اظهار داشت: با اجرای طرح غربالگری بهداشتی جامع در محله هرندی می توانیم شاهد یک نمونه موفق از تحقق عدالت اجتماعی در سلامت باشیم.به گزارش آرایش عروس به نقل از مهر، علیرضا زالی، در بازدید از طرح غربالگری بهداشتی و جامع محله هرندی، از این طرح بعنوان یک الگوی اجتماعی صحیح نام برد و ضمن تقدیر از دست اندرکاران اجرای آن، مستندسازی و بازتکثیر این تجربه موفق اجتماعی را ضروری برشمرد.
وی ضمن اشاره به دشواری اجرای این طرح در منطقه هرندی با عنایت به تراکم جمعیتی و ساختارهای اقتصادی و اجتماعی پیچیده به دستاوردهای چشم گیر و نتایج ارزشمند آن اشاره نمود.
زالی، سه رمز موفقیت اجرای طرح در این محله را همدلی مردم، مشارکت بین بخشی و برنامه ریزی منسجم و داشتن نقشه راه و تعهد به آن ذکر کرد و با عنایت به مردم مدار و مردم محور بودن آن اظهار داشت: جنس کار مردمی است و هرجا ظرفیت های مردمی بسیج شده حتما توفیقات بسیاری حاصل شده است.
وی، آمار پایین مرگ ناشی از کرونا در منطقه ۱۲۰۰۰ خانواری هرندی در خلال ۱۰ ماهه گذشته را نشانه اثربخشی این طرح و از دستاوردهای ارزشمند حوزه سلامت عنوان نمود و با عنایت به مختصات اقتصادی و اجتماعی منطقه، آنرا رکوردی غرور آمیز و افتخارآفرین دانست.
زالی، استعدادیابی، تهیه نقشه اجتماعی و فایل تفصیلی مردمی، توانمندسازی محله ای اجتماعی، ارتقای اطلاعات و سواد سلامت و اجتماعی مردم را از دیگر دستاوردهای این طرح ذکر کرد که در ایجاد تحول در منطقه اثرگذار می باشد.
وی در ادامه با تکیه بر تداوم این طرح محله محور، اظهار داشت: برای تدوین بهتر این کار باید مدل سازی صورت گیرد که این مدل سازی یک الگوی نظام ارجاع است. بهترین نقطه برای شکل گیری نظام ارجاع واقعی و پزشک خانواده این منطقه است. این دستاوردها باید تکامل یابد و تکامل آن در نظام پزشک خانواده خواهد بود.
زالی با اشاره به اینکه طرح مذکور از استقامت و قوت کافی برای معرفی بعنوان یک الگوی موفق در عرصه جهانی برخوردار است، تصریح کرد: با کمک سازمان ها و دست اندرکاران اجرای این طرح باید شاهد یک نمونه موفق از عدالت اجتماعی در سلامت در این محله باشیم.
فرمانده ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران، مشارکت ۸۵ درصدی خانواده های محله هرندی در این طرح را مطلوب دانست و اظهار داشت: این مورد نشان داده است در متن محله استقبال و اعتماد به شما شکل گرفته است و مردم این منطقه به شما اعتماد کردند که این سرمایه، یک ذخیره فاخر و گنجینه اجتماعی است که باید از آن حراست کنید.
زالی به جوانان مجری این طرح که بدون چمشداشت و بخاطر عرق محلی پا به میدان گذاشتند خداقوت گفت و از تلاشهای ارزشمند آنان قدردانی نمود.
وی، محلات را زنده و پویا و دارای ارزش و هویت خواند و هویت بخشی، اعتلای هویت و شکل گیری عرق محلی را یکی از کارهای انجام شده در محله هرندی ذکر کرد که با کمک شهرداری انجام شده و بر ضرورت ترویج این طرح اجتماعی و سلامتی در حوزه رسانه ای تصریح کرد.
فرمانده ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران، در انتها از تلاشهای تمامی مسؤلان و مجریان این طرح قدردانی نمود و اظهار داشت: این کار تیمی و مشارکت بین نهادی در محله هرندی سبب بسترسازی مناسب برای اجرای طرح های گسترده تر و متعالی تر اجتماعی خواهد شد.

1399/10/06
19:51:05
5.0 / 5
1189
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴
آرایش عروس
aroosmakeup.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آرایش عروس محفوظ است

آرایش عروس

آرایشگاه عروس