مطالعات نشان می دهد؛

افزایش گسترش كووید 19 با كاهش اشعه ماوراء بنفش

افزایش گسترش كووید 19 با كاهش اشعه ماوراء بنفش محققان دریافتند تغییرات فصلی در اشعه ماوراء بنفش (UV) باعث تغییر روند گسترش بیماری کووید ۱۹ می شود اما به اندازه فاصله گذاری اجتماعی تأثیر ندارد.به گزارش آرایش عروس به نقل از مهر، محققان دانشگاه هاروارد عنوان می کنند تغییرات طبیعی در اشعه ماوراءبنفش بر گسترش کووید ۱۹ تاثیر می گذارد، اما تاثیر آن در مقایسه با اقدامات پیشگیرانه مانند فاصله گذاری فیزیکی، استفاده از ماسک و قرنطینه کم است.
«جاناتان پراکتور»، سرپرست تیم تحقیق، در اینباره می گوید: «این یافته ها نشان داده است که بروز کووید ۱۹ امکان دارد الگوی فصلی داشته باشد و در زمستان که زمان تاریکی طولانی تر از تابستان است، سریع تر توسعه پیدا می کند.»
در این مطالعه، داده های روزانه آب و هوایی و موارد ابتلاء به کووید ۱۹ در بالغ بر ۳۰۰۰ منطقه در بیشتر از ۱۷۰ کشور بررسی گردید. یافته ها نشان داد مورد ابتلاء به کووید ۱۹ در هفته های که افراد بیشتر در معرض اشعه ماوراءبنفش بودند به مراتب کمتر بود.
مطالعات اخیر آزمایشگاهی هم نشان داده اند که اشعه ماوراءبنفش باعث غیرفعال شدن کروناویروس بر روی سطوح می شود.
محققان در این مطالعه، رابطه بین اشعه ماوراءبنفش و بیماری کووید ۱۹ را از آغاز شروع پاندمی بررسی کردند. آنها دریافتند تغییر در اشعه ماوراءبنفش در تابستان و زمستان منجر به کاهش ۷ درصدی نرخ گسترش بیماری کووید ۱۹ می شود.
در حالیکه این مطالعات نشان می دهد کووید ۱۹ به علت تغییر در UV، دارای الگوی فصلی است، اما فصلی بودن کامل کووید ۱۹ به علت تأثیرات نامشخص سایر عوامل محیطی مانند دما و رطوبت، نامشخص است.


منبع:

1399/10/02
14:35:01
5.0 / 5
1179
تگهای خبر: بیمار , بیماری , ماسك , محققان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳
آرایش عروس
aroosmakeup.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آرایش عروس محفوظ است

آرایش عروس

آرایشگاه عروس