مطالعات نشان می دهد؛

باكتری های روده به بازسازی سیستم ایمنی بدن كمك می كنند

باكتری های روده به بازسازی سیستم ایمنی بدن كمك می كنند آرایش عروس: برای نخستین بار پژوهشگران اثبات کردند که میکروبیوم های روده می توانند بر سیستم ایمنی انسان تاثیر گذارند.به گزارش آرایش عروس به نقل از مهر، پژوهشگران مرکز سرطان اسلون کترینگ در نیویورک، بهبودی میکوبیوم های روده و سیستم ایمنی بدن بیماران را بعد از پیوند مغز استخوان برای درمان سرطان های خون پیگیری کردند.
متخصصان از شیمی درمانی و پرتودرمانی برای از بین بردن سلول های سرطانی خون در مواردی مانند سرطان خون و لنفوم استفاده می نمایند. بعد از اتمام درمان که سلول های ایمنی سالم را نیز از بین می برد، متخصصان سلول های بنیادی را از خون یا مغز استخوان اهداءکننده تزریق می کنند.
این سلول های اهدایی به تدریج سبب بازسازی و احیا توانایی بیمار در ساخت سلول های خونی خودشان می شود.
با این حال، بیماران مجبورند در چند هفته اول بعد از پیوند، آنتی بیوتیک مصرف کنند برای اینکه هنوز در معرض عفونت هستند. این وضعیت تعادل میکروبیوم های روده آنها را بر هم می زند، باکتری های خوب را از بین می برد و موجب رشد گونه های خطرناک باکتری می شود.
هنگامی که سیستم ایمنی بدن بیماران به اندازه کافی قوی شود، می توانند مصرف آنتی بیوتیک ها را متوقف کنند و در نتیجه، میکروبیوم های روده آنها بهبود می یابد.
محققان با بهره گیری از نمونه های خون و مدفوع بیش از ۲۰۰۰ بیمار تحت درمان در مرکز سرطان بین سالهای ۲۰۰۳ تا ۲۰۱۹، توانستند تغییرات روزانه در میکروبیوم های روده و تعداد سلول های ایمنی در خون شأن را ردیابی کنند.
یکی از یافته ها این بود که وجود سه نوع باکتری روده به اسامی فاکالی باکتریوم، رومینوکوکوس ۲ و آکرمانسیا، با افزایش غلظت خون سلول های ایمنی بدن به نام نوتروفیل هم راه است.
در مقابل، دو نوع باکتری موسوم به Rothia و Clostridium sensu stricto ۱ با کاهش تعداد این سلول های ایمنی همراه بودند.
شبیه سازی های کامپیوتری پژوهشگران نشان داد که غنی سازی میکروبیوم ها با سه نوع خوب موجب تسریع بهبود سیستم ایمنی بدن بیماران می شود.


منبع:

1399/09/16
13:16:11
5.0 / 5
1205
تگهای خبر: باكتری , بدن , بیمار , سرطان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۵
آرایش عروس
aroosmakeup.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آرایش عروس محفوظ است

آرایش عروس

آرایشگاه عروس