مطالعات محققان بریتانیایی نشان می دهد؛

تاثیر بلندمدت تنهایی در دوره جوانی بر سلامت روان افراد

تاثیر بلندمدت تنهایی در دوره جوانی بر سلامت روان افراد آرایش عروس: بر اساس گزارش جدید پژوهشگران، تنهایی با مشكلات سلامت روان همچون افسردگی و اضطراب مرتبط می باشد.به گزارش آرایش عروس به نقل از مهر، پژوهشگران دانشگاه بث بریتانیا در این تحقیق، ۶۰ مطالعه مربوط به تنهایی و سلامت روان برای افراد رده سنی ۴ تا ۲۱ سال را بررسی کردند و دریافتند بین تنهایی و افزایش ریسک بروز مشکلات سلامت روان در کودکان و جوانان ارتباط وجود دارد.
«ماریا لودس»، سرپرست تیم تحقیق، در این زمینه می گوید: «در صورت ادامه تعطیلات مدارس و محیط های بازی، احتمال تنهایی خیلی از کودکان ادامه می باید.»
وی در ادامه می افزاید: «بررسی ها نشان داد تنهایی هم با افسردگی و هم با اضطراب ارتباط دارد. باتوجه به پاندمی کووید ۱۹، برخی شواهد نشان میدهد این مدت زمان تنهایی به شدت با مشکلات بعدی بهداشت روان مرتبط می باشد.»
مطالعات نشان میدهد کودکان و جوانان تنها، ممکنست در آینده سه برابر بیشتر گرفتار افسردگی شوند و تأثیر تنهایی بر نتایج بهداشت روان مانند علایم افسردگی ممکنست سال ها ادامه داشته باشد. همین طور شواهدی نشان میدهد که مدت زمان تنهایی بیش از شدت تنهایی، در افزایش ریسک افسردگی در آینده در جوانان تأثیر دارد.
محققان تاکید دارند که هر زمان که امکان پذیر شد لازم است که کودکان و نوجوانان به کارهای نظیر بازی باهمدیگر، حتی در فضاهای باز، برگردند.


منبع:

1399/09/09
22:48:31
5.0 / 5
1267
تگهای خبر: بهداشت , سلامت , محققان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳
آرایش عروس
aroosmakeup.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آرایش عروس محفوظ است

آرایش عروس

آرایشگاه عروس