سخنگوی سازمان غذا و دارو اعلام كرد

وفور انسولین های ویال در بازار

وفور انسولین های ویال در بازار به گزارش آرایش عروس سخنگوی سازمان غذا و دارو با اشاره به مشكل تأمین برخی اقلام انسولین قلمی تحت تأثیر تحریم ها و تاخیر در تأمین ارز و نقل و انتقال پول، در عین حال با تاكید بر وفور انسولین های ویال در بازار دارویی كشور، اظهار داشت: با عنایت به اقدامات انجام شده، به زودی بازار انسولین های قلمی هم تأمین شده و حتی كاهش قیمت هم در مورد این انواع انسولین خواهیم داشت.


دکتر کیانوش جهانپور در گفت و گو با ایسنا، درباره مباحث مطرح شده در خصوص کمبود برخی اقلام انسولین در کشور، اظهار داشت: انسولین ویال به مقدار کافی و به وفور در داروخانه ها و مراکز درمانی سراسر کشور موجود است و با عنایت به این که این انسولین ویال، عملا تولید داخل است، هم اکنون حتی فراتر از نیاز داخلی در شبکه توزیع دارویی وجود دارد.
وی اضافه کرد: آنچه که گاها مشاهده می شود و امکان دارد کمبود آن گزارش شود مربوط به برخی اقلام انسولین قلمی است که عموما وارداتی است و با عنایت به تحریم ها و مشکلات و تاخیرهایی که در تأمین ارز و نقل و انتقال پول و تبادلات بانکی عارض شده، گاها امکان دارد با تاخیر در ورود و کمبود مقطعی روبرو شده باشد. اما آنچه که بطور قطع مشخص است، آن است که با عنایت به وجود انسولین ویال، هیچ بیماری بدون انسولین نخواهد ماند تا زمانی که محموله های فوریتی وارداتی به کشور وارد شوند.
سخنگوی سازمان غذا و دارو از کاهش قیمت برخی اقلام انسولین های قلمی در آینده نزدیک اطلاع داد و اظهار داشت: از مسیرهای گوناگونی که پیشبینی شده، به زودی تأمین بازار و حتی کاهش قیمت هم در مورد این انواع انسولین خواهیم داشت.
وی همینطور درباره عرضه انسولینهای قلمی در داروخانه های منتخب، به ایسنا اظهار داشت: هم اکنون هم با عنایت به گزارش موارد کمبود اقلام قلمی، موارد موجود در زنجیره توزیع در اختیار داروخانه های منتخب در سرتاسر کشور قرار گرفته است و اطلاعات و نشانی این داروخانه ها در پایگاه اطلاع رسانی سازمان غذ و دارو بارگذاری شده است. ازاین رو بیماران و خانواده مبتلایان مصرف کننده این انسولین ها، می توانند با رفتن به این داروخانه ها نیاز فوریتی خویش را برطرف کنند تا ورود محموله های انسولین ظرف روزهای آتی صورت گیرد.
جهانپور همینطور درباره عرضه این انسولینها با ارائه کارت ملی، افزود: به هر حال از ماه های گذشته برای اطمینان از اینکه انسولین در دسترس مصرف کننده واقعی قرار گیرد، سامانه ای در سازمانهای بیمه گر، سهمیه های مورد نیاز هر بیمار را ثبت می کرد و هر فرد می توانست ماهانه از داروخانه سهمیه خویش را تهیه نماید تا بدین سان امکان دریافت مضاعف به نام افراد مختلف وجود نداشته باشد. این اقدام با احراز هویت و کد ملی افراد صورت می پذیرد. در مجموع توزیع انسولین قلمی منوط به سامانه و تشکیل پرونده و تعیین سهمیه مورد نیاز هر فرد در ماه خواهد بود.
منبع:

1399/07/29
20:14:36
5.0 / 5
1554
تگهای خبر: بیمار , بیماری , بیمه , بینی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۲
آرایش عروس
aroosmakeup.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آرایش عروس محفوظ است

آرایش عروس

آرایشگاه عروس