وزیر بهداشت اعلام كرد

خبرهای خوش از واكسن ایرانی كرونا

خبرهای خوش از واكسن ایرانی كرونا به گزارش آرایش عروس وزیر بهداشت با اشاره به شرایط خیلی مشكل كرونا و اهمیت رعایت موارد بهداشتی و دستورالعمل ها از طرف مردم، در عین حال درباره واكسن كرونا ایرانی اظهار داشت: خبرهای خوشی از واكسن دارم و به مدیركل روابط بین الملل دستور دادم به سازمان جهانی بهداشت اعلام كنند كه ما فازهای مطالعاتی واكسن را تا كجا رسانده ایم. بدین سان پیشرفت واكسن را بعنوان حركت عظیم ملی به گوش جهانیان خواهیم رساند.


به گزارش آرایش عروس به نقل از ایسنا، دکتر سعید نمکی ضمن تبریک روز تولد خواجه حافظ شیرازی و تشکر از اصحاب رسانه برای پوشش خبری مناسب در روزهای کرونا اظهار داشت: بسیار متأسفم که مجبور بودیم امسال اربعین را به شکل متفاوتی تجربه نماییم و عشاق امام حسین (ع) که مشتاق خدمت به زوار ایشان بودند، نتوانستند به زوار خدمت گذاری کنند. اما همکاران من بعنوان مدافعین سلامت بوسیله دیگری در بیمارستان ها به مردم خدمت کردند. من از تمام دستگاه های نظارتی و انتظامی تشکر می کنم که در برخورد با کسانی که بدون توجه به سفارش ها در حال حرکت به سمت مرزها بودند، به شکل کوشا عمل کردند و از راهپیمایی در سطح شهرها نیز جلوگیری کردند.
وی ضمن تسلیت درباب درگذشت استاد شجریان اظهار داشت: از دوستداران و خانواده این استاد بزرگ تشکر می نماییم که تقاضاهای ستاد ملی مقابله با کرونا را مهم تلقی کردند و در رعایت پروتکل های بهداشتی هنگام تشییع پیکر ایشان کوشا بودند.
وزیر بهداشت با اشاره به غیبت روز گذشته خود در جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا اظهار نمود: این غیبت سبب شد تا این اضطراب ایجاد شود که بنده نیز به کرونا مبتلا شده ام. من از مردم ایران سپاسگزارم که از روز گذشته که این شایعه پخش گردید اوج محبت خودرا به سمت بنده فرستادند. من بعنوان سرباز کوچک این نظام هر کاری هم که برای این مردم می کنم باز هم احساس شرمساری در مقابل آتش فشان محبت مردم دارم. در طول این هشت ماه گذشته شبانه روزی در حال خدمت به مردم بوده ایم. مدت ها قبل به سبب کوهنوردی عارضه ای در کمر بنده به وجود آمده بود که طی سفرهای استانی اخیر که طولانی مدت با ماشین انجام شد، باردیگر عود کرد. از طرف دیگر جلسه ای با افرادی داشته ام که پاسخ تست کرونایشان مثبت شده بود، بدین سبب خودرا ملزم دانستم که تست داده و در جلسه روز گذشته شرکت نکنم که خوشبختانه دیشب متوجه شدیم که تست بنده منفی بوده و الان در خدمتتان هستم.
نمکی با اشاره به جلسه روز گذشته ستاد ملی مقابله با کرونا اظهار داشت: در جلسه ستاد ملی اتفاقات جدیدی افتاد. مدتهاست که عرض می کنم برای مقابله و مبارزه با یک اپیدمی فقط و فقط تقاضا و تمنا و خواهش، مشکل گشا نیست. موج های زیادی را در طول این مدت تحمل کردیم و همکارانم به صورتی نفس گیر و بطور شبانه روزی آنرا جمع و جور کردند و شرمسار همکاران عزیز و بزرگواریشان هستم که موجهای پی در پی که البته بیشترش هم به سبب عدم رعایت دستورالعمل هاست را جمع وجور کردند و تا نفسی تازه کنند، موج جدید شروع می شود.
وی افزود: همه معتقدیم تا می توانیم نباید از شیوه های پلیسی برای اعمال شیوه نامه ها استفاده کنیم؛ به خصوص رئیس جمهور اعتقاد دارند مردم باید محترم شمرده شوند و کمتر از شیوه های خشونت آمیز و سخت و انقباضی استفاده گردد و ما هم بر همین معتقدیم. اما در یک مطالعه میدانی هیچ کدام از کشورهای مدعی دموکراسی را نمی شناسید که اپیدمی را فقط با خواهش و تمنا جمع کرده باشند؛ هرچند که عده زیادی رعایت می کنند، اما عده ای هم رعایت نمی کنند و همه را گرفتار می کنند.
وزیر بهداشت اظهار داشت: خود دیدم جوانی در صف نانوایی به یک بازنشسته که گفت چرا ماسک نمیزنی، بیشترین اهانت را کرد. نانوا هم امکان بیرون آمدن از مغازه و برخورد را نداشت. ما کار نظارت را به اصناف سپردیم و اصناف اثبات کردند که آنچه باید، اجرائی نمی گردد. همین طور ۷۰۰۰ کارشناس ناظر بهداشت محیط داریم که اگر همه را هم برای کسبه و اماکن بسیج نماییم، مسلما این تعداد کافی نخواهد بود.
وی اضافه کرد: به همین دلیل ما در این دوره تقاضا کردیم از نیروی انتظامی، سازمان بسیج و سازمان های مردم نهاد و سایرین که بعنوان ضابط کمک بگیریم و اعمال جرایم را سخت تر نماییم. قرار شد این کار با تهران بعنوان کلانشهری که در سراسر کشور تاثیر می گذارد، شروع شو و اساسا در کلانشهر های دیگر کار را توسعه خواهیم داد.
وزیر بهداشت اظهار داشت: از مردم عزیز تقاضا می کنم که مراعات کنند. ما در شرایط خیلی مشکل قرار گرفتیم. ویروس گرفتار دگرگونی های موتاسیونی شده است البته هنوز موتاسیون ها طوری نیست که در بیماری زایی ویروس اتفاقات بزرگی افتاده باشد و فقط در سرعت انتشار ویروس تاثیر گذاشته و البته جوان ترها را نیز بیشتر گرفتار می کند.
وی همین طور درباره واکسن کرونا ایرانی اظهار داشت: خبرهای خوشی از واکسن دارم و به مدیرکل روابط بین الملل دستور دادم که به سازمان جهانی بهداشت اعلام کنند که ما فازهای مطالعاتی واکسن را تا کجا رسانده ایم. بدین سان پیشرفت واکسن را بعنوان حرکت عظیم ملی به گوش جهانیان خواهیم رساند.
وی با اشاره به برخی اظهارات در خصوص پر شدن تخت های بیمارستانی از بیماران کرونا و عدم پذیرش بیماران جدید، اظهار داشت: به هیچ عنوان چنین نیست که بیمار جدید پذیرش نشود این به آن معنا نیست که بیمارستانی از پذیرش بیمار معذور باشد. تخت های خالی وجود دارد اما معنایش این نیست که مجاز هستیم که بیمار شویم. دو روز گذشته در تهران بیش از 5000 تخت بیمارستانی پر شد؛ اما می خواهیم به مردم بگوییم که ضمن آنکه نگران بیماری باشند اما اضطراب درمان و تخت را از خود دور کنند. من بعنوان سرباز کوچک آنها محکم ایستاده ام و به آنها می گویم نگران کمبود تخت نباشید.
وزیر بهداشت با اشاره به اقدامات اخیر وزارت بهداشت در زمینه تامین دارو نیز بیان کرد: تمام تلاش و تقلای خودرا می کنم و امیدوارم که برای تامین دارو مشکلی نداشته باشیم. درباب آمریکا باید بدانید که هیچگاه ما را از تحریم درنیاوردند و اینکه می گویند دارو تحریم نیست، یک دروغ بزرگ است. آمریکا ظالمانه ترین تحریم ها را مقابل این مردم اعمال کرده است. من در یادداشت های خودم به این مساله اشاره کرده ام و روزی آنها را منتشر خواهم کرد. بدانید که سفاک ترین رژیم گروهی است که با ترامپ کار می کند.
وی افزود: خوشبختانه تا حالا با لطف خداوند و تدبیر اتخاذ شده توانسته ایم دارو را به دست مردم برسانیم. البته در زمینه ساخت دارو در کشور نیز کارهای مهمی داریم تا جایی که در آینده می توانیم شاهد صادرات دو داروی «فاویپیراویر» و «رمدسیویر» باشیم. از 16 شهریورماه اتفاقات خوبی در حوزه ارز دارو در حال رخ دادن است و خبرهای خوشی نیز درباره واکسن داریم که طی هفته های آینده اعلام خواهد شد. تا بعنوان حرکت عظیم ملی آنرا به گوش جهانیان برسانیم.
وزیر بهداشت با اشاره به پرداخت سه ماه از معوقه پرستاران و پزشکان بیان کرد: باتوجه به صدور مجوزهای استخدامی از هفته بعد برای تزریق نیرو اقدام خواهیم کرد.
وی در ادامه سخنان خود اظهار داشت: هر گاه که رعایت پروتکل های بهداشتی کم شد تأثیر آنرا با افزایش مبتلاشدن به بیماری و مرگ و میر شاهد بودیم. هم اکنون رعایت پروتکل های بهداشتی نسبت به یک ماه قبل بسیار کاهش یافته است که با تدابیر اتخاذ شده امیدواریم این مساله برطرف شود.
منبع:

1399/07/20
14:34:21
5.0 / 5
1663
تگهای خبر: بهداشت , بیمار , بیماری , پزشك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۵
آرایش عروس
aroosmakeup.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آرایش عروس محفوظ است

آرایش عروس

آرایشگاه عروس