اهمیت توسعه ظرفیتهای آزمایشگاهی كشور برای هفته های آتی

اهمیت توسعه ظرفیتهای آزمایشگاهی كشور برای هفته های آتی به گزارش آرایش عروس مدیركل آزمایشگاه های مرجع سلامت وزارت بهداشت از ایجاد شبكه تشخیص مولكولی بهداشت در سرتاسر كشور اطلاع داد و بر لزوم توسعه ظرفیتهای آزمایشگاهی كشور برای هفته ها و ماه های آتی به منظور شناسایی بیشتر مبتلایان كرونا و قطع زنجیره انتقال بیماری تاكید نمود.


به گزارش آرایش عروس به نقل از ایسنا، دکتر سیامک سمیعی در اجلاس غیرحضوری روسای دانشگاه های علوم پزشکی کشور، ضمن قدردانی از دانشگاه های علوم پزشکی برای تلاش شبانه روزی در مدیریت کرونا، اظهار داشت: ما در سطح وزارتخانه در حال برنامه ریزی ایجاد شبکه تشخیص مولکولی بهداشت در سرتاسر کشور هستیم. این برنامه دارای سطح بندی است که مرحله نخست آن انجام شده بدین سان که در خیلی از دانشگاه ها بازدیدهایی صورت گرفته و نقاط ضعف سیستم های آزمایشگاهی منتخب ما توسط سازمان بهداشت جهانی ارزیابی شد و اغلب آزمایشگاه ها موفق به رفع عدم انطباق شدند و برخی از آنها هم در حال پیمودن این مرحله هستند. مرحله دوم تضمین کیفیت است که از هفته آینده شروع می شود.
وی ادامه داد: بعداز آن، آزمایشگاه هایی که این مرحله را هم طی کنند، تجهیزاتی را از جانب معاونت بهداشت دریافت می کنند که بخشی از این تجهیزات را سازمان های بین المللی مانند سازمان جهانی بهداشت تهیه کرده و در اختیار آزمایشگاه ها قرار می دهند. این تجهیزات کمک می نماید ظرفیت آزمایشگاهی بهداشت کشور افزوده شده و در زمینه برنامه های کووید 19 هماهنگ تر عمل کنند.

سمیعی افزود: توسعه ظرفیت های آزمایشگاهی برای هفته ها و ماه های آینده اهمیت بسیاری دارد. با افزایش توان آزمایشگاه ها، تست های بیشتری انجام شده و کار با سرعت بیشتری پیش می رود. باید از تست های تشخیصی کووید 19 بیشتر از گذشته برای ایزوله کردن و محدود کردن تماس بیمار با افراد سالم استفاده نماییم تا زنجیره انتقال قطع شود.
منبع:

1399/07/09
09:19:34
5.0 / 5
1461
تگهای خبر: بهداشت , بیمار , بیماری , پزشك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
آرایش عروس
aroosmakeup.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آرایش عروس محفوظ است

آرایش عروس

آرایشگاه عروس